Головбух

Облік витрат на ремонт РРО

  • 1 грудня 2014
  • 35

ПРОБЛЕМА

Як обліковувати витрати на ремонт РРО?

РІШЕННЯ

У бухгалтерському обліку витрати на ремонт РРО, які обліковуються як малоцінні необоротні матеріальні активи (далі — МНМА) або як об’єкти основних засобів, включаються до складу витрат звітного періоду (п. 15 П(С)БО 7) у складі витрат на збут, оскільки РРО використовується для продажу товарів та послуг. Витрати на ремонт РРО обліковуються за дебетом рахунку 93.

У податковому обліку витрати на ремонт РРО, первісна вартість яких менша або дорівнює 2500 грн., включаються до складу витрат на утримання основних засобів або МНМА, пов’язаних зі збутом (пп. «д» пп. 138.10.3 Податкового кодексу України (ПК)), та визнаються у періоді їх здійснення (п. 138.5 ПК).

Якщо РРО включені до складу основних засобів, то податковий облік витрат на їх ремонт ведеться за іншими правилами. В цьому випадку від суми сукупної балансової вартості всіх груп основних засобів на початок звітного року слід визначити суму 10% ліміту, в межах якого витрати на ремонт повинні бути включені до витрат. Якщо вартість ремонту РРО не перевищує суму 10% ліміту, то згідно з пунктом 146.12 ПК вона повністю включається до складу витрат звітного періоду у складі витрат на збут (пп. «д» пп. 138.10.3 ПК).

Якщо сукупна балансова вартість всіх груп основних засобів на початок звітного року відсутня або 10% ліміт вичерпано, вартість ремонту РРО збільшує їх первісну вартість (п. 146.11 ПК). Якщо ж залишок 10% ліміту менше, ніж вартість ремонту РРО, то вартість ремонту РРО частково списується до складу витрат звітного періоду в сумі, що дорівнює залишку 10% ліміту, а решта вартості ремонту збільшує первісну вартість РРО.

Підготовлено членами Експертної ради системи «Expertus: Податки»

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл