Головбух

Оподаткування продажу земельної ділянки, раніше внесеної до статутного капіталу

  • 1 грудня 2014
  • 14

ПРОБЛЕМА

Як відобразити у податковому обліку продаж земельної ділянки, яка є внеском до статутного капіталу?

РІШЕННЯ

При оподаткуванні податком на прибуток такої операції необхідно дотримуватись вимог статті 147 Податкового кодексу України (ПК).

Зверніть увагу! Платник податку веде окремий облік операцій із землею як з окремим об’єктом власності. Витрати, пов’язані з таким придбанням, не підлягають включенню до податкових витрат за звітний податковий період та не підлягають амортизації.

При продажу раніше придбаної земельної ділянки до складу податкових доходів включається позитивна різниця між сумою доходу, отриманого внаслідок такого продажу, та сумою витрат, пов’язаних із купівлею земельної ділянки. При цьому сума витрат збільшується на коефіцієнт індексації, визначений пунктом 146.21 ПК. Якщо різниця від’ємна, — вона не впливає на об’єкт оподаткування податком на прибуток. Від’ємна різниця покривається за рахунок власних джерел платника податку.

При перевищенні витрат над доходами збиток від такої операції не впливає на об’єкт оподаткування податком на прибуток та покривається за рахунок власних джерел платника податку.

Що стосується ПДВ, то відповідно до підпункту 197.1.21 ПК операції з передачі земельних ділянок звільняються від оподаткування ПДВ. Оподаткуванню ПДВ підлягають земельні ділянки, розміщені під об’єктами нерухомого майна та включаються до їх вартості.

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл