Як амортизувати автомобіль, придбаний у фінансовий лізинг

16

ПРОБЛЕМА

Підприємство придбало автомобіль за договором фінансового лізингу і сплатило частину його вартості. Як нараховується амортизація: на загальну вартість автомобіля чи лише на оплачену частину?

РІШЕННЯ

Амортизація нараховується на загальну вартість автомобіля.

Для цілей оподаткування податком на прибуток передача майна у фінансовий лізинг прирівнюється до його продажу в момент такої передачі, що встановлено пунктом 153.7 Податкового кодексу України (ПК). При цьому орендодавець збільшує доходи, а в разі передачі у фінансовий лізинг майна, що на момент такої передачі перебувало у складі основних засобів орендодавця, — прирівнює до нуля балансову вартість відповідного об’єкта основних засобів згідно з правилами, визначеними статтею 146 ПК, для їх продажу, а орендар включає вартість об’єкта фінансового лізингу (без урахування процентів нарахованих або таких, що будуть нараховані відповідно до договору) за наслідками податкового періоду, в якому відбувається така передача.

Отже, відповідно до пункту 145.1 ПК орендар включає вартість об’єкта фінансового лізингу — автомобіля до складу основних засобів групи 5 (без ПДВ та процентів) і нараховує амортизацію згідно з пунктом 146.2 ПК протягом строку корисного використання (експлуатації) об’єкта, установленого обліковою політикою платника податку, але не менше п’яти років, починаючи з місяця, наступного за місяцем введення автомобіля в експлуатацію, незалежно від дати фактично здійснених розрахунків за нього.



Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка



© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Реєструйтеся просто зараз

Цікавитесь документами?

Зареєструйтеся та отримайте безлімітний доступ не лише до завантаження файлів у цьому матеріалі, але й до:
форм та зразків для скачування
консультацій експертів
✓ професійних безплатних вебінарів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
У нас багато цікавого!

Так, у нас на порталі також є кошенята. Та загалом ми пишемо про дуже серйозні речі.

Зареєструйтеся та читайте наші статті — це займе лише 1 хвилину. А потім для Вас:
аналіз усіх податкових новацій 
✓ найсвіжіші бухгалтерські новини
✓ а ще дивіться відеозапис вебінару «Оновлена податкова накладна та звітність з ПДВ»

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль