Головбух

Як амортизувати автомобіль, придбаний у фінансовий лізинг

  • 1 грудня 2014
  • 16

ПРОБЛЕМА

Підприємство придбало автомобіль за договором фінансового лізингу і сплатило частину його вартості. Як нараховується амортизація: на загальну вартість автомобіля чи лише на оплачену частину?

РІШЕННЯ

Амортизація нараховується на загальну вартість автомобіля.

Для цілей оподаткування податком на прибуток передача майна у фінансовий лізинг прирівнюється до його продажу в момент такої передачі, що встановлено пунктом 153.7 Податкового кодексу України (ПК). При цьому орендодавець збільшує доходи, а в разі передачі у фінансовий лізинг майна, що на момент такої передачі перебувало у складі основних засобів орендодавця, — прирівнює до нуля балансову вартість відповідного об’єкта основних засобів згідно з правилами, визначеними статтею 146 ПК, для їх продажу, а орендар включає вартість об’єкта фінансового лізингу (без урахування процентів нарахованих або таких, що будуть нараховані відповідно до договору) за наслідками податкового періоду, в якому відбувається така передача.

Отже, відповідно до пункту 145.1 ПК орендар включає вартість об’єкта фінансового лізингу — автомобіля до складу основних засобів групи 5 (без ПДВ та процентів) і нараховує амортизацію згідно з пунктом 146.2 ПК протягом строку корисного використання (експлуатації) об’єкта, установленого обліковою політикою платника податку, але не менше п’яти років, починаючи з місяця, наступного за місяцем введення автомобіля в експлуатацію, незалежно від дати фактично здійснених розрахунків за нього.

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл