Головбух

Чи нараховувати амортизацію на виведений на консервацію автомобіль

  • 1 грудня 2014
  • 21

ПРОБЛЕМА

На балансі підприємства у складі основних засобів групи 5 обліковується вантажний автомобіль. Для проведення капітального ремонту автомобіля було прийнято рішення про виведення його з експлуатації на консервацію. Чи нараховується в податковому обліку амортизація на автомобіль, виведений з експлуатації?

РІШЕННЯ

Підпунктом 145.1.2 Податкового кодексу України (ПК) передбачено припинення нарахування амортизації на період виводу об'єкта з експлуатації (з зазначенням різних причин), в т. ч. на консервацію.

Звертаємо увагу на необхідність правильного оформлення документального підтвердження такої господарської операції. Підставою для консервації основного засобу може бути розпорядження (наказ) керівника підприємства. Відповідна вимога викладена в пункті 146.18 ПК. Таким чином, у податковому обліку при виведенні вантажного автомобіля з експлуатації на консервацію нарахування амортизації припиняється.

Підготовлено експертами Системи «Expertus: Податки»

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл