Головбух

Як підприємство може продати зброю

  • 4 лютого 2016
  • 104

ПРОБЛЕМА

Підприємство володіє зброєю. Було прийнято рішення її продати. Як це можна зробити?

РІШЕННЯ

Є два варіанти продажу у разі, якщо:

  • немає конкретного покупця;

  • є покупець-юрособа.

Розгляньмо обидва випадки.

Комісійний продаж зброї

Коли підприємство вирішило продати зброю, але не має покупця, у пригоді може стати комісійний продаж.

Направлення органів внутрішніх справ

Першим кроком має стати отримання направлення органів внутрішніх справ. Така вимога прямо передбачена пунктом 6.4 Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з виробництва, ремонту вогнепальної зброї невійськового призначення та боєприпасів до неї, холодної зброї, пневматичної зброї калібру понад 4,5 міліметра і швидкістю польоту кулі понад 100 метрів на секунду, торгівлі вогнепальною зброєю невійськового призначення та боєприпасами до неї, холодною зброєю, пневматичною зброєю калібру понад 4,5 міліметра і швидкістю польоту кулі понад 100 метрів на секунду, затверджених спільним наказом Держкомпідприємництва та МВС від 21.03.2001 № 53/213.

Утім, ані процедури видачі направлення, ані переліку необхідних для його отримання документів у законодавстві не закріплено. Представники дозвільної системи МВС порадили приходити на прийом із оригіналом та копією дозволу на зберігання та носіння зброї. До копії дозволу слід додати заяву про видачу направлення (бланк надають в органі дозвільної системи) та подати ці документи органу дозвільної системи.

Щодо строків розгляду заяви — представники дозвільної системи МВС небезпідставно посилалися на Закон України «Про звернення громадян» від 02.10.1996 № 393/96-ВР. Відповідно до нього на розгляд звернення відведено один місяць.

Передання зброї на комісійний продаж

Насамперед, слід підібрати відповідний комісійний магазин зброї, який прийме зброю підприємства. Бажано обирати такий магазин у межах населеного пункту, в якому зберігається зброя (тоді для перевезення не вимагається дозвіл МВС).

Відповідно до пункту 2.5 Правил комісійної торгівлі непродовольчими товарами, затверджених наказом МЗЕЗторгу від 13.03.1995 № 37, товари від юросіб приймаються згідно з товарно-супровідними документами та за наявності інформації про товар, викладеної відповідно до законодавства про мови. Така інформація про товар (інструкція, технічний паспорт, тощо) має була надаватися при першому продажі. Тому бажано всі документи такого характеру, що надавалися із зброєю, передати у комісійний магазин.

Квитанція про приймання на комісійний продаж зброї разом з дозволами на їх зберігання та носіння подається у десятиденний строк до органів внутрішніх справ, де вони були зареєстровані. Після одержання органами внутрішніх справ повідомлення з магазину про реалізацію зброї остання знімається з обліку.

Переоформлення на конкретного покупця

Одразу зазначимо, що фізособам продавати зброю можуть лише спеціалізовані підприємства — продавці зброї. Тож підприємство зможе продати зброю тільки юрособі.

У законодавстві такий «продаж» фігурує як передача відомчої зброї від однієї юридичної особи іншій.

Відповідно до Інструкції про порядок виготовлення, придбання, зберігання, обліку, перевезення та використання вогнепальної, пневматичної, холодної і охолощеної зброї, пристроїв вітчизняного виробництва для відстрілу патронів, споряджених гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії, та патронів до них, а також боєприпасів до зброї, основних частин зброї та вибухових матеріалів, затвердженої наказом МВС від 21.08.1998 № 622 (далі — Наказ № 622), передача вогнепальної зброї і бойових припасів до неї від однієї юрособи до іншої незалежно від підпорядкування здійснюється ними тільки за дозволами на придбання, які видає орган внутрішніх справ. Тобто така передача можлива лише юрособі, яка вже отримала дозвіл на придбання.

Якщо юридичні особи знаходяться у різних населених пунктах, для перевезення зброї слід отримувати дозвіл МВС (гл. 10 Наказу № 622).

Юрособа, що передала зброю, зобов’язана в п’ятиденний строк письмово повідомити про це орган внутрішніх справ, у якому зброя перебуває на обліку. У повідомленні потрібно зазначити кількість, марку, калібр, номер кожної одиниці зброї, пристроїв, основних частин зброї, що були передані, кількість і калібр бойових припасів до зброї, патронів до пристроїв. За відсутності номерів на основних частинах зброї вказується їх найменування та кількість. До повідомлень додається дозвіл на зберігання зброї, основних частин зброї для його переоформлення (п. 11.2 Наказу № 622).

Гліб Норов,
помічник адвоката, адвокатська фірма «Єфімов та партнери»

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл