Курс визнання немонетарної кредиторської заборгованості

3
Підприємство отримало аванс в іноземній валюті від нерезидента. За яким курсом визнавати немонетарну кредиторську заборгованість перед покупцем: за курсом НБУ на дату зарахування інвалюти на розподільчий рахунок, за курсом НБУ на дату зарахування 35% валюти на валютний рахунок чи за курсом НБУ на дату зарахування гривні на розрахунковий рахунок після обов’язкового продажу 65% валюти?

Операції в іноземній валюті відображають в обліку підприємства з урахуванням вимог П(С)БО 21 «Вплив змін валютних курсів».

► Прожитковий мінімум працездатних осіб

У разі якщо першою подією є отримання авансу, в підприємства виникає кредиторська заборгованість перед нерезидентом за оплаченим, але не відвантаженим товаром. Така заборгованість вважається немонетарною статтею балансу. А немонетарні статті відображаються за валютним курсом на початок дня дати здійснення операції і не підлягають перерахунку на дату балансу (пп. «б» п. 7 П(С)БО 21).

► Норми тривалості робочого часу на 2018 рік

Сума авансу (попередньої оплати) в іноземній валюті, одержана від інших осіб у рахунок платежів для поставлення готової продукції, інших активів, виконання робіт і послуг, при включенні до складу доходу звітного періоду перераховується у валюту звітності із застосуванням валютного курсу на початок дня дати одержання авансу (п. 6 П(С)БО 21).

► Нарахування ЄСВ у 2018 році: зміни та новації

Відповідно до Положення про встановлення офіційного курсу гривні до іноземних валют та курсу банківських металів, затвердженого постановою Правління НБУ від 12.11.2003 № 496, офіційний курс гривні до іноземних валют та банківських металів, стосовно яких передбачено щоденне встановлення офіційного курсу, встановлюється наприкінці робочого дня та починає діяти з наступного робочого дня.

Акцизний податок у 2018 році

За загальним правилом, встановленим у П(С)БО 15 «Дохід», дохід у підприємства виникає за правилом нарахування — на дату відвантаження товару. Попри коливання валютних курсів на дату отримання авансу та на дату відвантаження товарів, дохід у цьому випадку нараховується згідно з вимогами пункту 6 П(С)БО 21 за тим курсом НБУ, що діяв на дату отримання попередньої оплати.

► Податок на прибуток у 2018 році

Ураховуючи зазначене, немонетарна кредиторська заборгованість перед покупцем визнається за курсом НБУ на дату зарахування авансу в іноземній валюті на розподільчий рахунок.

До речі, згідно з Планом рахунків бухгалтерського обліку банків України, затвердженим постановою Правління НБУ від 17.06.2004 № 280, розподільчі рахунки суб’єктів господарювання мають номер 2603 та належать до коштів клієнтів банку.

► ПДВ у 2018 році

Тобто у банківській виписці за розподільчим рахунком відображатимуться 100% надходжень виручки в іноземній валюті, а звідти 65% цих надходжень будуть направлені для обов’язкового продажу на міжбанківському валютному ринку України (МВРУ), решта 35% — зараховані на поточний валютний рахунок клієнта.

Вимогу щодо обов’язкового продажу надходжень в іноземній валюті на МВРУ встановлює не П(С)БО 21, а НБУ з метою врегулювання ситуації на грошово-кредитному та валютному ринках України.

► Податкова соціальна пільга у 2018 році

Так, черговою постановою Правління НБУ «Про врегулювання ситуації на грошово-кредитному та валютному ринках України» від 14.09.2016 № 386 встановлено вимогу щодо обов’язкового продажу 65% надходжень в іноземній валюті за експортними операціями з 15.09.2016 до 15.12.2016. Решта 35% надходжень в іноземній валюті залишається в розпорядженні резидента-продавця і використовується ним відповідно до правил валютного регулювання.

У такому разі різниця між сумою, вирученою від продажу інвалюти за курсом МВРУ, і балансовою вартістю інвалюти за курсом НБУ на дату обов’язкового продажу, та курсова різниця між курсом НБУ, що діяв на дату списання інвалюти з розподільчого рахунка, і курсом НБУ, за яким вона надійшла на рахунок підприємства, відображаються у складі інших операційних доходів або витрат підприємства.Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь
Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією
Не піймайтеся на штрафи: коригуйте відпускні правильно
Інвалютні операції: імпорт, експорт товарів, курсові різниці, валютні обмеження
Каса, касові документи, ліміт каси по-новому
Блокування податкових накладних. Перезавантаження
Як бухгалтеру заповнити лікарняний листок
Фінансова звітність — 2017
Реклама
Уведіть код доступу
Демодоступ
Демодоступ
Демодоступ© Головбух, 2018. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Приєднуйтесь до команди професійних бухгалтерів

і я інформуватиму вас про:

➤ головні зміни в законодавстві

➤ методи розв'язання складних робочих ситуацій

➤ зручні сервіси для роботи

Наталія Будніченко, головний редактор порталу «Головбух»

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль