Головбух

Використання коштів від додаткової емісії акціонерного товариства

  • 1 грудня 2014
  • 25

ПРОБЛЕМА

Чи може підприємство (публічне акціонерне товариство) розпоряджатися коштами, що надійшли на його рахунок як додаткова емісія до реєстрації змін у статуті?

РІШЕННЯ

Так, може.

Порядок збільшення статутного капіталу за рахунок додаткових внесків у разі відкритого (публічного) розміщення акцій існуючої номінальної вартості встановлено Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку згідно із статтею 28 Закону України «Про цінні папери та фондовий ринок» від 23.02.2006 № 3480-IV та Положенням про порядок збільшення (зменшення) розміру статутного капіталу акціонерного товариства, затвердженим рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 22.02.2007 № 387.

Відповідно до підпункту 136.1.3 Податкового кодексу України (ПК) для визначення об’єкта оподаткування не враховуються суми коштів або вартість майна, що надходять платнику податку у вигляді прямих інвестицій або реінвестицій у корпоративні права, емітовані таким платником податку. При цьому прямі інвестиції — це господарські операції, що передбачають внесення коштів або майна в обмін на корпоративні права, емітовані юридичною особою при їх розміщенні такою особою (пп. «б» пп. 14.1.81 ПК). Поки збільшення статутного капіталу не буде зареєстровано в Єдиному державному реєстрі, отримані кошти вважатимуться для підприємства безповоротною фінансовою допомогою. Згідно з підпунктом 135.5.4 ПК вони включаються до доходів, що враховуються при обчисленні об’єкта оподаткування.

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл