Головбух

Внесок до статутного капіталу товариства основними засобами

  • 1 грудня 2014
  • 49

ПРОБЛЕМА

Статутний капітал акціонерного товариства сформовано шляхом здійснення внесків основними засобами (комп’ютери, принтери, ксерокс тощо). Їх було оприбутковано в обліку проводкою Д-т 15 К-т 46. Що з ними робити далі? Чи вводити в експлуатацію, чи амортизувати, як встановлювати строки корисного використання?

РІШЕННЯ

Основні засоби , отримані як внесок до статутного капіталу, можна експлуатувати (використовувати в господарській діяльності), як і будь-які інші, наприклад, придбані за кошти чи отримані безоплатно.

При їх оприбуткуванні, введенні в експлуатацію, обчисленні первісної вартості, визначенні строку корисного використання та порядку нарахування амортизації тощо слід керуватися нормами П(С)БО 7 «Основні засоби» (вирішення всіх цих питань належить до компетенції власника), а також нормами Податкового кодексу України (ПК).

Оскільки й бухгалтерське, й податкове законодавство прив’язує дату початку нарахування амортизації до дати введення об’єкта основних засобів в експлуатацію, то почати потрібно з акта введення основних засобів в експлуатацію.

Потім слід визначити методи амортизації у бухгалтерському (п. 26 П(С)БО 7) та податковому обліку (пп. 145.1.5 ПК) та встановити очікувані строки корисного використання, які у податковому обліку не повинні бути меншими, ніж визначені у пункті 145.1 ПК.

Підготовлено експертами Системи «Expertus: Податки»

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл