Внесок до статутного капіталу товариства основними засобами

47

ПРОБЛЕМА

Статутний капітал акціонерного товариства сформовано шляхом здійснення внесків основними засобами (комп’ютери, принтери, ксерокс тощо). Їх було оприбутковано в обліку проводкою Д-т 15 К-т 46. Що з ними робити далі? Чи вводити в експлуатацію, чи амортизувати, як встановлювати строки корисного використання?

РІШЕННЯ

Основні засоби , отримані як внесок до статутного капіталу, можна експлуатувати (використовувати в господарській діяльності), як і будь-які інші, наприклад, придбані за кошти чи отримані безоплатно.

При їх оприбуткуванні, введенні в експлуатацію, обчисленні первісної вартості, визначенні строку корисного використання та порядку нарахування амортизації тощо слід керуватися нормами П(С)БО 7 «Основні засоби» (вирішення всіх цих питань належить до компетенції власника), а також нормами Податкового кодексу України (ПК).

Оскільки й бухгалтерське, й податкове законодавство прив’язує дату початку нарахування амортизації до дати введення об’єкта основних засобів в експлуатацію, то почати потрібно з акта введення основних засобів в експлуатацію.

Потім слід визначити методи амортизації у бухгалтерському (п. 26 П(С)БО 7) та податковому обліку (пп. 145.1.5 ПК) та встановити очікувані строки корисного використання, які у податковому обліку не повинні бути меншими, ніж визначені у пункті 145.1 ПК.

Підготовлено експертами Системи «Expertus: Податки»Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Oops!.. Але публікацію можуть бачити лише зареєстровані користувачіПриділіть лише 30 секунд реєстрації – і читатимете статті, актуальні запитання та відповіді на них


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль