Чи переходить до нових засновників право на додатковий капітал

32

ПРОБЛЕМА

Засновниками підприємства були дві фізичні особи. Розмір статутного капіталу ТОВ — 60 тис. грн. Згідно з рішенням зборів засновників був сформований додатковий капітал — 50 тис. грн. На підприємстві створено і щокварталу накопичується резервний капітал у розмірі 5% суми нерозподіленого прибутку (відповідно до статуту). Згідно з угодою купівлі-продажу всі корпоративні права перейшли до нового засновника — юридичної особи (ТОВ). Сума договору — 60 тис. грн. Чи виникають доходи у нашого підприємства на суму додаткового та резервного капіталу?

РІШЕННЯ

Ні, не виникають.

Корпоративні права є об’єктом права власності і можуть бути предметом операцій купівлі-продажу, дарування тощо (ст. 190, 316 Цивільного кодексу України). При цьому вони є об’єктом права власності засновників, а не товариства, яке вони заснували.

Отже, у разі продажу корпоративних прав засновниками-фізособами юридичній особі у фізосіб (продавців) виникає дохід від продажу корпоративних прав (інвестиційного активу), а у покупця (ТОВ, нового власника корпоративних прав) — витрати на їх придбання (інвестиційного активу).

Товариство, корпоративні права на яке були продані, як було власником всього «нажитого» при колишніх засновниках майна, так і залишається ним (у т. ч. додаткового та резервного капіталу).

Інвестиційний прибуток від продажу корпоративних прав фізосіб оподатковуються ПДФО у порядку, передбаченому пунктом 170.2 Податкового кодексу України (ПК). Витрати у нового засновника — юридичної особи враховуються у порядку, передбаченому пунктом 153.8 ПК і П(С)БО 12 «Фінансові інвестиції».

Що стосується ТОВ, права на яке продали фізособи-засновники, то у нього ця операція не призводить до виникнення ані доходів, ані витрат у податковому обліку, а в бухгалтерському обліку відображається як зміна засновників за субрахунком 401 «Статутний капітал».



Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка



© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Реєструйтеся просто зараз

Цікавитесь документами?

Зареєструйтеся та отримайте безлімітний доступ не лише до завантаження файлів у цьому матеріалі, але й до:
форм та зразків для скачування
консультацій експертів
✓ професійних безплатних вебінарів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
У нас багато цікавого!

Так, у нас на порталі також є кошенята. Та загалом ми пишемо про дуже серйозні речі.

Зареєструйтеся та читайте наші статті — це займе лише 1 хвилину. А потім для Вас:
аналіз усіх податкових новацій 
✓ найсвіжіші бухгалтерські новини
✓ а ще дивіться відеозапис вебінару «Оновлена податкова накладна та звітність з ПДВ»

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль