Передача майна підприємству-правонаступнику

42

ПРОБЛЕМА

Який порядок передачі сільськогосподарським товаровиробником майна пдприємству-правонаступнику?

РІШЕННЯ

Передача майна підприємству-правонаступнику здійснюється після його державної реєстрації та оформляється актом приймання-передачі. Ризик випадкової втрати чи пошкодження цього майна переходить до правонаступника з моменту передачі.

Слід звернути особливу увагу на вимоги Податкового кодексу України (ПК) щодо реорганізації сільгосппідприємств.

Згідно з пунктом 301.1 ПК якщо сільськогосподарський товаровиробник утворюється шляхом приєднання, то норма щодо дотримання частки сільськогосподарського товаровиробництва, яка дорівнює або перевищує 75% за попередній податковий (звітний) рік, поширюється на усіх осіб окремо, які приєднуються, та на особу, утворену шляхом перетворення.

Статтею 98 ПК визначено порядок погашення грошових зобов'язань або податкового боргу у разі добровільної реорганізації платника податків.

Об'єднаний в результаті реорганізації платник податків набуває усіх прав і обов'язків щодо погашення грошових зобов'язань чи податкового боргу всіх платників податків, що об'єдналися.

Платник податків, майно якого передане в податкову заставу або який має реструктуризований податковий борг, зобов'язаний завчасно повідомити податковий орган про прийняття рішення щодо реорганізації та подати податковому органу план такої реорганізації. У разі коли податковий орган встановлює, що план реорганізації може призвести до неналежного погашення грошових зобов'язань чи податкового боргу, він має право прийняти рішення про:

- погашення грошових зобов'язань або податкового боргу, забезпечених податковою заставою, до проведення такої реорганізації;

- поширення права податкової застави на майно платника податків, який створюється шляхом об'єднання інших платників податків.

Реорганізація платника податків не змінює строків погашення грошових зобов'язань або податкового боргу платниками податків, утвореними у результаті такої реорганізації.

Щодо оподаткування операцій з реорганізації юридичних осіб шляхом злиття чи приєднання, то відповідно до підпункту 196.1.7 ПК такі операції не є об'єктом оподаткування податком на додану вартість.

Підготовлено експертами Системи «Expertus: Податки»Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Oops!.. Але публікацію можуть бачити лише зареєстровані користувачіПриділіть лише 30 секунд реєстрації – і читатимете статті, актуальні запитання та відповіді на них


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль