Головбух

Передача майна підприємству-правонаступнику

  • 1 грудня 2014
  • 58

ПРОБЛЕМА

Який порядок передачі сільськогосподарським товаровиробником майна пдприємству-правонаступнику?

РІШЕННЯ

Передача майна підприємству-правонаступнику здійснюється після його державної реєстрації та оформляється актом приймання-передачі. Ризик випадкової втрати чи пошкодження цього майна переходить до правонаступника з моменту передачі.

Слід звернути особливу увагу на вимоги Податкового кодексу України (ПК) щодо реорганізації сільгосппідприємств.

Згідно з пунктом 301.1 ПК якщо сільськогосподарський товаровиробник утворюється шляхом приєднання, то норма щодо дотримання частки сільськогосподарського товаровиробництва, яка дорівнює або перевищує 75% за попередній податковий (звітний) рік, поширюється на усіх осіб окремо, які приєднуються, та на особу, утворену шляхом перетворення.

Статтею 98 ПК визначено порядок погашення грошових зобов'язань або податкового боргу у разі добровільної реорганізації платника податків.

Об'єднаний в результаті реорганізації платник податків набуває усіх прав і обов'язків щодо погашення грошових зобов'язань чи податкового боргу всіх платників податків, що об'єдналися.

Платник податків, майно якого передане в податкову заставу або який має реструктуризований податковий борг, зобов'язаний завчасно повідомити податковий орган про прийняття рішення щодо реорганізації та подати податковому органу план такої реорганізації. У разі коли податковий орган встановлює, що план реорганізації може призвести до неналежного погашення грошових зобов'язань чи податкового боргу, він має право прийняти рішення про:

- погашення грошових зобов'язань або податкового боргу, забезпечених податковою заставою, до проведення такої реорганізації;

- поширення права податкової застави на майно платника податків, який створюється шляхом об'єднання інших платників податків.

Реорганізація платника податків не змінює строків погашення грошових зобов'язань або податкового боргу платниками податків, утвореними у результаті такої реорганізації.

Щодо оподаткування операцій з реорганізації юридичних осіб шляхом злиття чи приєднання, то відповідно до підпункту 196.1.7 ПК такі операції не є об'єктом оподаткування податком на додану вартість.

Підготовлено експертами Системи «Expertus: Податки»

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл