Ліквідація комунального підприємства

215

ПРОБЛЕМА

Комунальне підприємство ліквідується за рішенням міської ради. Постали важливі запитання про порядок звільнення працівників, виплати необхідних компенсацій, порядок ліквідації. Ці та інші запитання розглянемо далі

РІШЕННЯ

1. Які дії кадрової служби? Як звільнити працівників та чи мають вони право на певну додаткову компенсацію?

Відповідно до статті 49-2 Кодексу законів про працю України (КЗпП) працівників слід попередити про звільнення у зв’язку з ліквідацією (вивільненням) не пізніше ніж за 2 місяці. Документально це може бути оформлено шляхом ознайомлення під підпис із відповідним наказом про звільнення або врученням під розпис оформленого у письмовому вигляді повідомлення про вивільнення.

При звільненні у зв’язку із ліквідацією працівникові виплачується вихідна допомога у розмірі не менше середнього місячного заробітку.

Окрім цього, КЗпП встановлює для власника або уповноваженого ним органу, у випадку такого вивільнення, обов’язок повідомити про це державну службу зайнятості (ст. 49-2 КЗпП) та професійну спілку (ст. 49-4 КЗпП).

2. Як бути з компенсацією відпусток (працівники працювали у забрудненій зоні, до відпусток додатково нараховувалися 6 календарних днів, у деяких працівників вони не використані, на цей момент зона знята і компенсацію Чорнобильський фонд виплачувати не буде) як відшкодувати працівникам ці дні?

Відповідно до статті 47 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» від 28.02.1991 № 796-XII працівникам, які працюють у зоні посиленого радіологічного контролю, надається щорічна відпустка тривалістю 30 календарних днів. Відповідно до статті 83 КЗпП, у разі звільнення працівника йому виплачується грошова компенсація за всі невикористані ним дні щорічної відпустки. А тому при звільненні працівника, у будь-якому випадку всі невикористані дні щорічної та додаткової відпусток мають бути йому компенсовані за рахунок коштів підприємства.

3. Як бути з документацією, яка є на підприємстві?

Документи, що підлягають обов’язковому зберіганню, передаються у встановленому законодавством порядку відповідним архівним установам (ч. 13 ст. 111 Цивільного кодексу України, ЦК). Перелік видів документів, пов’язаних із забезпеченням соціального захисту громадян, що мають надходити до архівних установ у разі ліквідації підприємств, установ, організацій, які не належать до джерел формування Національного архівного фонду» затверджений наказом Мін’юсту від 14.03.2013 № 430/5. Така передача засвідчується довідкою архівної установи про прийняття документів, які відповідно до закону підлягають довгостроковому зберіганню, яка подається державному реєстратору.

Документація, що не підлягає переданню до архівної установи, може бути передана на зберігання безпосередньо засновникові юридичної особи, що ліквідується, або знищена.

4. Керівник вже 2 роки на пенсії, чи можна згідно з контрактом звільнити його з формулюванням «у зв’язку з виходом на пенсію»?

Так, лише якщо таке формулювання закріплене як одна з підстав припинення контракту. Оскільки на практиці, зазвичай, звільнення у зв’язку з виходом на пенсію оформлюється як звільнення за власним бажанням (за поважною причиною, тобто без обов’язкового повідомлення за два тижні). В іншому випадку слід керуватися іншими підставами, як зафіксованими у контракті, так і встановленими у відповідних статтях КЗпП. Наприклад, у пункті 1 частини 1 статті 40 КЗпП визначено — «розірвання трудового договору з ініціативи власника або уповноваженого ним органу у випадку ліквідації підприємства».

5. Як буде діяти підприємство після граничного терміну ліквідації (рішенням встановлено 31.03.2015). Після створення ліквідаційної комісії, хто з працівників повинен залишитися на підприємстві, хто повинен подавати звітність та як буде нараховуватися заробітна плата? Як бути з кредиторською та дебіторською заборгованістю?

Так, підприємство «діє», тобто має правосуб’єктність, до дати внесення державним реєстратором до Єдиного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців відомостей про те, що підприємство ліквідовано. Хоча конкретна дата звільнення працівників не закріплена у законодавстві, логічно, що всі наймані працівники мають бути звільнені до зняття юридичної особи з обліку як платника податків. Плануючи звільнення, слід враховувати, що податкова, фінансова та інші види звітності мають подаватися до моменту зняття з обліку до відповідних контролюючих органів. Отже, як мінімум, бухгалтерія або бухгалтер мають бути звільнені у строк, який враховує необхідність подання звітності. До моменту звільнення кожному працівникові має нараховуватися і виплачуватися заробітна плата у розмірі, встановленому штатним розписом підприємства.

Кредиторська заборгованість, сформована заявленими вимогами кредиторів, відповідно до проміжного ліквідаційного балансу погашається за рахунок коштів підприємства або коштів, що надійшли від реалізації майна підприємства. Дебіторська заборгованість, за можливості, стягується. У випадку, якщо кредитор не заявив своєї вимоги, ця заборгованість списується із відповідним коригуванням податкових зобов’язань. Також списанню підлягає і дебіторська заборгованість, що не була стягнута.

Що стосується майна, то відповідно до частини 12 статті 111 ЦК, майно юридичної особи, що залишилося після задоволення вимог кредиторів (зокрема за податками, зборами, єдиним внеском на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та іншими коштами, що належить сплатити до державного або місцевого бюджету, Пенсійного фонду України, фондів соціального страхування), передається учасникам юридичної особи, якщо інше не встановлено установчими документами юридичної особи або законом.

Ліквідаційна комісія (ліквідатор) забезпечує подання державному реєстраторові документів, передбачених законом для проведення державної реєстрації припинення юридичної особи в установлений законом строк.

6. Чи повинні бути членами ліквідаційної комісії представники нашого підприємства, чи можуть бути лише представники виконкому?

Відповідно до частини 3 статті 105 ЦК, орган, що прийняв рішення про припинення юридичної особи, призначає комісію з припинення юридичної особи. Законодавчо не встановлена заборона щодо включення представників засновника та/або представників самої юридичної особи до складу ліквідаційної комісії.

Гліб Норов,
помічник адвоката, Адвокатське об’єднання «Адвокатська фірма «Єфімов та партнери»



Ваша персональна добірка.

    Підписка на статті

    Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

    Освітні заходи

    Освітні заходи

    Перевірте свої знання та здобудьте нові

    Взяти участь

    Інтернет-магазин

    Інтернет-магазин

    Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

    Живе спілкування з редакцією


    Розсилка



    © Головбух, 2017. Усі права захищено

    Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

    Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

    Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009

    
    • Ми в соцмережах
    Коте теж здивований, але…


    він знає, що зареєструється і скачає файли.
    57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо



    У мене є пароль
    нагадати
    Пароль надіслано на пошту
    Ввести
    Я тут вперше
    на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
    Введіть ел. пошту або логін
    Неправильний логін або пароль
    Неправильний пароль
    Введіть пароль
    Oops!.. Але публікацію можуть бачити лише зареєстровані користувачі



    Приділіть лише 57 секунд реєстрації – і читатимете статті, актуальні запитання та відповіді на них


    У мене є пароль
    нагадати
    Пароль надіслано на пошту
    Ввести
    Я тут вперше
    на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
    Введіть ел. пошту або логін
    Неправильний логін або пароль
    Неправильний пароль
    Введіть пароль