Виплата дивідендів залежно від частки у статутному капіталі

28

ПРОБЛЕМА

Як власники товариства з обмеженою відповідальністю на єдиному податку можуть розподілити між собою кошти, що залишились після сплати всіх податків? Які податки вони повинні сплатити кожен за себе?

РІШЕННЯ

Власники ТОВ можуть розподілити між собою прибуток виплатою дивідендів, керуючись нормами Закону України «Про господарські товариства» від 19.09.1991 № 1576-ХІІ. Рішення про виплату дивідендів оформлюється протоколом загальних зборів засновників товариства. Виплати здійснюються на частку в статутному капіталі кожного учасника. Засновники за себе ніяких податків самостійно не сплачують.

Відповідно до пункту 170.5 Податкового кодексу України (ПК) податковим агентом виступає товариство, яке і повинне при виплаті дивідендів сплатити ПДФО у розмірі 5% (п. 167.2 ПК) за кожного учасника.

Приклад

ТОВ має нерозподілений прибуток у розмірі 10 000 грн. Частка в статутному капіталі підприємства розподілена між трьома учасниками: Іванов — 30%, Шевченко — 20%, Коваль — 50%.

№ з/п

ПІБ

Частка в статутному капіталі, %

Розподіл коштів, грн.

Утримання ПДФО (5%), грн.

Належить до виплати, грн.

1

Іванов

30

3000

150

2850

2

Шевченко

20

2000

100

1900

3

Коваль

50

5000

250

4750

Усього

100

10 000

500

9500



Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка



© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Реєструйтеся просто зараз

Цікавитесь документами?

Зареєструйтеся та отримайте безлімітний доступ не лише до завантаження файлів у цьому матеріалі, але й до:
форм та зразків для скачування
консультацій експертів
✓ професійних безплатних вебінарів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
У нас багато цікавого!

Так, у нас на порталі також є кошенята. Та загалом ми пишемо про дуже серйозні речі.

Зареєструйтеся та читайте наші статті — це займе лише 1 хвилину. А потім для Вас:
аналіз усіх податкових новацій 
✓ найсвіжіші бухгалтерські новини
✓ а ще дивіться відеозапис вебінару «Оновлена податкова накладна та звітність з ПДВ»

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль