Дозвільні документи для підприємця та найманого працівника

55

ПРОБЛЕМА

Підприємець — платник єдиного податку третьої групи здійснює роздрібну торгівлю рослинами, добривами та регуляторами росту рослин через найманого працівника. Які дозвільні документи повинен мати безпосередньо сам найманий працівник, а які — приватний підприємець?

РІШЕННЯ

Торгівля пестицидами та агрохімікатами (тільки регуляторами росту рослин) підлягає ліцензуванню (п. 7 ч. 3 ст. 9 Закону України «Про ліцензування певних видів господарської діяльності» від 01.06.2000 № 1775-III; далі — Закон № 1775, ст. 9 Закону України «Про пестициди і агрохімікати» від 02.03.1995 № 86/95-ВР).

Ліцензійні умови провадження господарської діяльності з торгівлі пестицидами та агрохімікатами (тільки регуляторами росту рослин) затверджено наказом Мінагрополітики від 17.07.2013 № 439 (далі — Ліцензійні умови № 439).

Для отримання ліцензії підприємець має подати органу ліцензування (Мінагрополітики) заяву про видачу ліцензії, відомості про наявність власних або орендованих складських і торгових приміщень матеріально-технічної бази та їх відповідність встановленим вимогам. Опис документів, що додаються до заяви про видачу ліцензії, наведені у додатках до цих Ліцензійних умов № 439.

Провадження господарської діяльності

Організаційні вимоги до провадження торгівлі пестицидами та агрохімікатами (тільки регуляторами росту рослин) зазначені у пункті 8 розділу ІІ Ліцензійних умов № 439.

Така торгівля здійснюється лише через складські приміщення, які повинні мати санітарні паспорти, або торгові приміщення, які повинні мати висновки державної санітарно-епідеміологічної експертизи.

При цьому складське чи торгове приміщення повинне мати відповідний дозвіл на початок роботи, виданий органами державного пожежного нагляду (декларацію), а з дати введення в дію Кодексу цивільного захисту України — зареєстровану в установленому порядку декларацію відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства з питань пожежної безпеки.

У ліцензії на право здійснення торгівлі пестицидами та агрохімікатами (тільки регуляторами росту рослин), виданій підприємцю, крім місця його проживання зазначається місце провадження ліцензованої діяльності.

Засвідчена органом ліцензування копія ліцензії видається ліцензіату — фізичній особі — підприємцю на кожне місце провадження діяльності (ч. 8 ст. 14 Закону № 1775).

Отже, в місці провадження торгівельної діяльності має знаходитись копія ліцензії на право здійснення торгівлі пестицидами та агрохімікатами (тільки регуляторами росту рослин), а оригінал ліцензії знаходиться у підприємця. За видачу копії ліцензії справляється плата в розмірі одного нмдг (17 грн.). Плата за видачу копії ліцензії зараховується до Державного бюджету України (ч. 9 ст. 14 Закону № 1775).

Кваліфікаційні вимоги провадження торгівлі

Наймані працівники, які безпосередньо проводять торгівлю, повинні мати:

  • опуск (посвідчення) на право роботи з пестицидами і агрохімікатами (тільки регуляторами росту рослин);

  • посвідчення про проходження спеціальної підготовки з питань безпечного проведення робіт з пестицидами і агрохіміками;

  • медичну книжку особи, яка працює з пестицидами і агрохімікатами (додатки 1-3 до постанови КМУ від 18.09.1995 № 746).

Крім того, підприємець-ліцензіат для провадження господарської діяльності з торгівлі добривами, пестицидами та агрохімікатами повинен забезпечити організацію та проведення попереднього (при прийнятті на роботу) і періодичного (протягом трудової діяльності) медичних оглядів працівників певних категорій згідно з наказом МОЗ від 21.05.2007 № 246.

Патентування

За правилом, встановленим статтею 267 Податкового кодексу України (ПК), для провадження торговельної діяльності суб’єкт господарювання має придбати торговий патент.

Однак, згідно з пунктом 297.1 ПК платників єдиного податку звільнено, зокрема, від сплати збору за провадження деяких видів підприємницької діяльності.

Тобто підприємцю — платнику єдиного податку (незалежно від обраної групи) не потрібно придбавати торговий патент при здійсненні торгівлі.

Облік діяльності

Платники єдиного податку третьої групи, які не є платниками ПДВ, ведуть книгу обліку доходів шляхом щоденного, за підсумками робочого дня відображення отриманих доходів, а ті, які є платниками ПДВ, ведуть книгу обліку доходів та витрат (пп. 296.1.1, 296.1.2 ПК).

Форми книги обліку доходів і книги обліку доходів і витрат та порядків їх ведення затверджено наказом МФУ від 15.12.2011 № 1637. Книги обліку доходів/доходів і витрат реєструються за основним місцем обліку платника єдиного податку. Незважаючи на використання найманих працівників, книги заповнюються фізичною особою — підприємцем самостійно за підсумками робочого дня.

Отже, найманий працівник повинен мати:

  • копію ліцензії;

  • медичну книжку особи, яка працює з пестицидами і агрохімікатами;

  • допуск на право роботи з пестицидами і агрохімікатами;

  • посвідчення про проходження спеціальної підготовки з питань безпечного проведення робіт з пестицидами і агрохіміками.

У підприємця знаходиться оригінал ліцензії та книга обліку доходів/доходів і витрат, яку він заповнює самостійно.

Підготовлено членами Експертної ради системи «Expertus: Податки»Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Oops!.. Але публікацію можуть бачити лише зареєстровані користувачіПриділіть лише 30 секунд реєстрації – і читатимете статті, актуальні запитання та відповіді на них


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль