text
Головбух

Звітність підприємства — експортера пиломатеріалів

  • 9 червня 2015
  • 161

ПРОБЛЕМА

Товариство з обмеженою відповідальністю з найманими працівниками займається експортом дубової дошки. Основний вид діяльності за КВЕД–2010 — Лісопильне та стругальне виробництво (клас 16.10). Які звіти і куди потрібно подавати?

РІШЕННЯ

У господарській діяльності підприємство має керуватись Законом України «Про особливостi державного регулювання дiяльностi суб’єктiв пiдприємницької дiяльностi, пов’язаної з реалiзацiєю та експортом лiсоматерiалiв» від 08.09.2005 № 2860-IV.

Цей Закон визначає особливий правовий режим експорту та реалiзацiї лiсо- та пиломатерiалiв. Забороняється вивозити за межi митної територiї України лiсоматерiали та пиломатерiали цiнних та рiдкiсних порiд дерев. Реалiзацiя суб’єктами пiдприємницької дiяльностi лiсоматерiалiв та виготовлених з них пиломатерiалiв допускається за наявностi сертифiката про походження лiсоматерiалiв.

Важно

Пiсля митного оформлення експорту товарiв копiя сертифiката про походження лiсоматерiалiв вилучається i зберiгається митницею разом з iншими документами, що стосуються цiєї експортної операцiї.

Чинна законодавча база не передбачає окремого порядку подання звітності щодо операцій з експорту товарів лісопильної промисловості. Юридична особа, яка має найманих працівників та реалізує на експорт продукцію лісопильної та стругальної промисловості, до контролюючого органу за місцем реєстрації має подавати звітність:

  • з податку на прибуток або єдиного податку (залежно від обраної системи оподаткування);

  • з податку на додану вартість (за умови реєстрації платником ПДВ);

  • з інших загальнодержавних податків та зборів, зокрема, земельного податку, екологічного податку;

  • звіт про суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, компенсації) застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за формою № Д4;

  • податковий розрахунок за формою № 1ДФ;

  • декларацію про валютні цінності (за необхідності).

Слід окремо зупинитись на сплаті екологічного податку. Для деревообробного підприємства об’єктом та базою оподаткування є відходи, що розміщуються на власній території, зокрема, обрізи деревини, стружка дерева, тощо (пп. 242.1.3 Податкового кодексу України; ПК). У той же час не є платниками податку за розміщення відходів суб’єкти господарювання, які розміщують на власних територіях (об’єктах) виключно відходи як вторинну сировину (п. 240.5 ПК). У консультаціях ЗІР (підкатегорія 120.01) контролюючі органи роз’яснюють, що суб’єкти господарювання не є платниками екологічного податку за відходи, які утворилися у процесі їх діяльності та продаються як товар або використовуються у власному виробництві.

Разом з цим, платниками екологічного податку є суб’єкти господарювання, які на підставі отриманих в установленому порядку дозволів розміщують відходи на власних територіях (об’єктах) або у спеціально відведених для цього місцях чи об’єктах, та не мають договорів з комунальними або спеціалізованими підприємствами на утилізацію та захоронення відходів.

Внимание

Фінансова звітність надається контролюючим органам та відділу статистики також у загальновстановленому порядку у визначені строки.

Щодо спеціальної статистичної звітності слід зазначити наступне. Відповідно до роз’яснення Держстату від 01.07.2014 № 18.1-12/13 підприємства лісопильної та стругальної промисловості, які здійснюють розпилювання, стругання та інші види механічного оброблення деревини, розщеплення, очищення та рубання колод, виробництво паркету та покриттів для підлоги незібраних, заповнюють форму державного статистичного спостереження № 1-ПЕ.

Форму місячного статистичного спостереження № 1-ПЕ затверджено наказом Держстату від 25.06.2014 № 200.

Крім цього підприємство має надавати відділу статистики звітність з праці.

Перед Фондом соціального страхування підприємство звітує у разі використання коштів цього Фонду для оплати лікарняних листків найманих працівників.

Не слід також забувати про звітність перед службою зайнятості. За наявності вакансій подається Форма № 3-ПН «Інформація про попит на робочу силу (вакансії)». Не пізніше ніж за два місяці до масового вивільнення працівників подається Форма № 4-ПН «Інформація про заплановане масове вивільнення працівників у зв’язку із змінами в організації виробництва і праці».

Підготовлено членами Експертної ради системи «Expertus: Податки»

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
×
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!