Заява про зміну класу професійного ризику

52

ПРОБЛЕМА

Який порядок подання заяви про зміну класу професійного ризику виробництва та Відомості розподілу чисельності працівників?

РІШЕННЯ

У формі заяви юридичні особи заповнюють ідентифікаційний код юридичної особи; фізичні особи зазначають реєстраційний номер облікової картки платника податків або номер та серію паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні або інші переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків, офіційно повідомили про це відповідні органи державної влади і мають відмітку у паспорті).

Код виду економічної діяльності та його найменування зазначаються за національним класифікатором України ДК 009:2010 «Класифікація видів економічної діяльності».

Заява про зміну класу професійного ризику подається страхувальником, зокрема, у разі незгоди зі встановленим йому класом професійного ризику протягом 10 робочих днів після отримання виписки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців (п. 3.5. Порядку, затвердженого Постановою правління Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України від 30.11.2010 № 30; Порядок № 30).

Після отримання такої заяви від підприємства Фонд соціального страхування (ФСС) приймає рішення про віднесення його до відповідного класу професійного ризику згідно із заявленим основним видом економічної діяльності і не пізніше наступного робочого дня після прийняття заяви надсилає органу доходів і зборів в електронному вигляді повідомлення про зміну класу професійного ризику виробництва із зазначенням основного виду економічної діяльності та розміру ЄСВ.

Звертаємо увагу, що в тому разі, якщо при державній реєстрації підприємства вказаний в заяві вид економічної діяльності взагалі відсутній, або для приведення видів економічної діяльності у відповідність до КВЕД 2010, потрібно звернутися до державного реєстратора для внесення відповідних змін.

Відомість розподілу заповнюється на основі даних бухгалтерської звітності за минулий календарний рік із зазначенням коду виду економічної діяльності та його найменування за КВЕД 2010.

Відомість розподілу, роботодавці повинні подавати робочим органам ФСС за місцезнаходженням (місцем проживання) один раз на рік до 25 січня року, наступного за звітним.

На підставі даних Відомості розподілу робочі органи ФСС щороку, починаючи з початку поточного року, здійснюють перегляд приналежності підприємства до класу професійного ризику виробництва за основним видом економічної діяльності.

У разі, якщо за даними Відомості розподілу у підприємства змінився основний вид економічної діяльності, який тягне за собою:

підвищення класу професійного ризику виробництва, — робочий орган ФСС відносить підприємство до відповідного класу професійного ризику на підставі даних Відомості розподілу;

зниження класу професійного ризику виробництва, — робочий орган ФСС здійснює перевірку підприємства відносно достовірності поданих ним відомостей про види економічної діяльності (п. 3.10 Порядку № 30).

Підготовлено членами Експертної ради системи «Expertus: Податки»Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь
Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією
Не піймайтеся на штрафи: коригуйте відпускні правильно
Інвалютні операції: імпорт, експорт товарів, курсові різниці, валютні обмеження
Каса, касові документи, ліміт каси по-новому
Блокування податкових накладних. Перезавантаження
Як бухгалтеру заповнити лікарняний листок
Фінансова звітність — 2017
Реклама
Уведіть код доступу
Демодоступ
Демодоступ
Демодоступ© Головбух, 2018. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Приєднуйтесь до команди професійних бухгалтерів

і я інформуватиму вас про:

➤ головні зміни в законодавстві

➤ методи розв'язання складних робочих ситуацій

➤ зручні сервіси для роботи

Наталія Будніченко, головний редактор порталу «Головбух»

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль