Головбух

Заява про зміну класу професійного ризику

  • 1 грудня 2015
  • 52

ПРОБЛЕМА

Який порядок подання заяви про зміну класу професійного ризику виробництва та Відомості розподілу чисельності працівників?

РІШЕННЯ

У формі заяви юридичні особи заповнюють ідентифікаційний код юридичної особи; фізичні особи зазначають реєстраційний номер облікової картки платника податків або номер та серію паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні або інші переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків, офіційно повідомили про це відповідні органи державної влади і мають відмітку у паспорті).

Код виду економічної діяльності та його найменування зазначаються за національним класифікатором України ДК 009:2010 «Класифікація видів економічної діяльності».

Заява про зміну класу професійного ризику подається страхувальником, зокрема, у разі незгоди зі встановленим йому класом професійного ризику протягом 10 робочих днів після отримання виписки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців (п. 3.5. Порядку, затвердженого Постановою правління Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України від 30.11.2010 № 30; Порядок № 30).

Після отримання такої заяви від підприємства Фонд соціального страхування (ФСС) приймає рішення про віднесення його до відповідного класу професійного ризику згідно із заявленим основним видом економічної діяльності і не пізніше наступного робочого дня після прийняття заяви надсилає органу доходів і зборів в електронному вигляді повідомлення про зміну класу професійного ризику виробництва із зазначенням основного виду економічної діяльності та розміру ЄСВ.

Звертаємо увагу, що в тому разі, якщо при державній реєстрації підприємства вказаний в заяві вид економічної діяльності взагалі відсутній, або для приведення видів економічної діяльності у відповідність до КВЕД 2010, потрібно звернутися до державного реєстратора для внесення відповідних змін.

Відомість розподілу заповнюється на основі даних бухгалтерської звітності за минулий календарний рік із зазначенням коду виду економічної діяльності та його найменування за КВЕД 2010.

Відомість розподілу, роботодавці повинні подавати робочим органам ФСС за місцезнаходженням (місцем проживання) один раз на рік до 25 січня року, наступного за звітним.

На підставі даних Відомості розподілу робочі органи ФСС щороку, починаючи з початку поточного року, здійснюють перегляд приналежності підприємства до класу професійного ризику виробництва за основним видом економічної діяльності.

У разі, якщо за даними Відомості розподілу у підприємства змінився основний вид економічної діяльності, який тягне за собою:

підвищення класу професійного ризику виробництва, — робочий орган ФСС відносить підприємство до відповідного класу професійного ризику на підставі даних Відомості розподілу;

зниження класу професійного ризику виробництва, — робочий орган ФСС здійснює перевірку підприємства відносно достовірності поданих ним відомостей про види економічної діяльності (п. 3.10 Порядку № 30).

Підготовлено членами Експертної ради системи «Expertus: Податки»

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл