Головбух

Поворотна фінансова допомога в податковому обліку

  • 1 грудня 2014
  • 49

ПРОБЛЕМА

Підприємство одержало поворотну фінансову допомогу у IV кварталі 2011 року від свого засновника — юридичної особи — платника податку на прибуток та придбало з метою перепродажу об’єкт незавершеного будівництва. У податковому обліку підприємство не збільшувало дохід на суму умовно нарахованих процентів. У липні 2012 підприємство продало зазначений об’єкт та повернуло засновнику гроші. Чи можна виправити помилку шляхом одночасного збільшення доходу на суму умовно нарахованих процентів, а витрат — на суму придбаного об’єкта незавершеного будівництва?

РІШЕННЯ

Підприємство повинно було включити до складу доходів за 2011 рік та І півріччя 2012 року суми процентів, умовно нарахованих на суму поворотної фінансової допомоги від засновника — платника податку на прибуток, неповерненої станом на кінець цих звітних періодів, та розрахованої за кожен день фактичного використання такої поворотної фінансової допомоги (суму неповерненої на кінець звітного періоду поворотної фінансової допомоги помножити на кількість днів користування та на облікову ставку НБУ і поділити на 365 днів).

Підприємству потрібно згідно зі статтею 50 ПК виправити помилку, подавши уточнюючу податкову декларацію з податку на прибуток за 2011 рік та за І, II квартали 2012 року, сплативши суми недоплати та штрафу в розмірі 3% від такої суми до подання уточнюючих податкових декларацій.

Платник податку також має право відобразити у складі доходів звітної податкової декларації (за півріччя 2012 року) суму умовно нарахованих процентів за 2011 рік та за І–II квартали 2012 року з урахуванням штрафу в розмірі 5% та пені (пп. 129.1.2 ПК).

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл