Головбух

Особливості надання єдиноподатником другої групи послуг з відпочинку фізичним особам

  • 1 грудня 2014
  • 96

ПРОБЛЕМА

Єдиноподатник другої групи планує надавати фізичним особам послуги з відпочинку на території, зокрема, продаж пива. Які дозвільні документи потрібно мати для організації такої діяльності? Які КВЕДи потрібно вписати у свідоцтво? Які податки потрібно буде платити?

РІШЕННЯ

Пункт 297.1 Податкового кодексу України (ПК) звільняє фізичних осіб ― підприємців, які сплачують єдиний податок, від ряду податків і зборів. Зокрема, єдиноподатник не повинен придбавати торговий патент, а при продажу пива на розлив — сплачувати збір на розвиток виноградарства, садівництва та хмелярства.

Також фізособи-єдиноподатники при продажу товарів та наданні послуг не повинні застосовувати реєстратори розрахункових операцій (РРО) та розрахункові книжки. Це передбачено пунктом 6 статті 9 та статтею 10 Закону України «Про застосування РРО у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06.07.1995 № 265/95-ВР.

Однак платнику єдиного податку заборонено здійснювати продаж підакцизних товарів, крім роздрібного продажу пива та столових вин (п. 291.5.1 ПК).

Роздрібний продаж пива не підлягає ліцензуванню згідно з нормами Закону України «Про ліцензування певних видів господарської діяльності» від 01.06.2000 № 1775-III.

При цьому потрібно враховувати вимоги статті 1 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» від 19.12.1995 № 481/95-ВР, відповідно до якої торгівельна площа при реалізації пива повинна бути не менше 20 кв. м.

Для реалізації харчових продуктів згідно з вимогами постанови КМУ від 12.05.2007 № 712 потрібно отримати дозвіл на об’єкт з реалізації харчових продуктів. Для цього необхідно звернутися із заявою до головного державного санітарного лікаря або головного державного інспектора ветеринарної медицини відповідної території.

Також потрібно мати копії документів, які підтверджують якість і безпечність продуктів харчування та напоїв, які реалізуються.

Постановою КМУ від 15.06.2006 № 833 затверджено Порядок провадження торговельної діяльності та правил торговельного обслуговування на ринку споживчих товарів, який визначає основні вимоги до здійснення торгівлі (наявність куточка споживача, відповідність санітарним нормам тощо).

До діяльності з надання послуг з відпочинку відносяться:

діяльність засобів розміщування на період відпустки та іншого тимчасового проживання (група 55.20 КВЕД-2010);

надання місць кемпінгами та стоянками для житлових автофургонів (група 55.30 КВЕД-2010);

організація інших видів відпочинку та розваг (група 93.29 КВЕД-2010);

прокат товарів для спорту та відпочинку (груп 77.21 КВЕД-2010).

При здійсненні роздрібної торгівлі продуктами харчування, напоями:

роздрібна торгівля продуктами харчування, напоями та тютюновими виробами в спеціалізованих магазинах (група 47.2 КВЕД-2010);

роздрібна торгівля в неспеціалізованих мазанинах переважно продуктами харчування, напоями та тютюновими виробами (група 47.11 КВЕД-2010);

роздрібна торгівлі з лотків продуктами харчування, напоями та тютюновими виробами (група 47.81 КВЕД-2010).

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл