Утримання будинків та прибудинкових територій підприємством-єдиноподатником

260

ПРОБЛЕМА

Підприємство-єдиноподатник (ставка 5%) має намір займатись наданням послуг з утримання будинків та прибудинкових територій. Які КВЕДи повинні бути, крім 81.10 «Комплексне обслуговування об’єктів, що включає в себе діяльність Жеків»? Чи потрібно на кожну окрему послугу вказувати КВЕД в заявці на спрощену систему для податкового органу, статистики та інших держорганів? Чи підлягає вид діяльності «поточний ремонт покрівлі» ліцензуванню або отриманню дозволу, якщо будинки будуть перебувати на балансі міськради? Чи можна прийняти працівників-покрівельників, або потрібно укласти договір зі спеціалізованою фірмою, яка має дозвіл на виконання даних покрівельних ремонтних робіт?

РІШЕННЯ

На кожен вид діяльності не потрібно вказувати окремий код КВЕД. Згідно з наказом Державного комітету статистики України «Про затвердження Методологічних основ та пояснень до позицій Класифікації видів економічної діяльності» від 23.12.2011 № 396 визначено, що код 81 «Обслуговування будинків і територій» складається із кодів 81.10 «Комплексне обслуговування об’єктів», 81.2 «Діяльність із прибирання», тобто те, чим саме і займаються ЖЕКи. Саме ці коди потрібно вказувати в заявці на спрощену систему оподаткування.

Якщо підприємство планує власними силами здійснювати поточний ремонт покрівлі, то не потрібно отримувати ліцензію згідно зі статтею 9 Закону України «Про ліцензування певних видів діяльності» від 01.06.2000 № 1775-ІІІ, хоча це і будівельна діяльність.

У Переліку робіт провадження господарської діяльності у будівництві, пов’язаної із створенням об’єктів архітектури Ліцензійних умов провадження господарської діяльності у будівництві, пов’язаної із створенням об’єктів архітектури, затвердженого наказом Міністерства регіонального розвитку та будівництва України від 27.01.2009 № 47 із змінами і доповненнями, внесеними наказом Міністерства регіонального розвитку та будівництва України від 06.10.2010 № 392 було виключено даний вид робіт (раніше він існував за кодом 3.02.08 «Улаштування покрівель»). Тобто зараз для цього ліцензію отримувати не потрібно.

Для виконання даних робіт можна прийняти на роботу працівників-покрівельників. Однак, слід пам’ятати, що при підписанні трудового договору громадянин має надати паспорт чи інший документ, що посвідчує особу, трудову книжку, а у випадках, передбачених законодавством, — документ про освіту (спеціальність, кваліфікації), про стан здоров’я та інші документи.

Забороняється укладення трудового договору з громадянином, якому за медичним висновком запропонована робота протипоказана за станом здоров’я (ст. 24 Кодексу Законів про працю України), тобто необхідно перевірити працівників-покрівельників на можливість виконання таких робіт.

Можна також укласти договір із підрядником на такі види робіт і при цьому не наймати покрівельників (це вже як вигідніше підприємству).

Даному виду робіт за КВЕД ДК 009:2010 відповідає код 43.91 «Покрівельні роботи».Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Oops!.. Але публікацію можуть бачити лише зареєстровані користувачіПриділіть лише 30 секунд реєстрації – і читатимете статті, актуальні запитання та відповіді на них


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль