Податкові наслідки передачі підприємцем нежитлового приміщення більше 300 кв. м за договором позички

36

ПРОБЛЕМА

Які виникають податкові наслідки для підприємця на єдиному податку при передачі нежитлового приміщення більше 300 кв. м за договором позички в безкоштовне користування? Може підприємство здавати в оренду це приміщення, якщо воно є платником податку на прибуток на загальних підставах?

РІШЕННЯ

Податкові наслідки для підприємця. За цим договором у підприємця не виникає дохід для цілей оподаткування ПДФО та єдиним податком, оскільки він не одержує доходу у грошовій чи негрошовій формі.

Податкові наслідки для товариства. Відповідно до підпункту 135.5.4 Податкового кодексу України у ТОВ виникає дохід від безоплатно отриманої послуги у розмірі орендної плати, яку визначено на рівні не нижче звичайної ціни.

Передача в оренду. ТОВ може передавати приміщення в оренду, якщо цей вид діяльності передбачено його Статутом, про що бажано мати запис у Довідці статистики. Відповідно до пункту 2 частини 2 статті 833 Цивільного кодексу України ТОВ зобов’язане користуватися річчю особисто, якщо інше не встановлено договором, тобто може використовувати приміщення для здачі його в оренду, якщо договором позички це право передбачено.

Підприємець та єдиний податок. Не можуть бути платниками єдиного податку фізичні особи — підприємці на єдиному податку, які надають в оренду земельні ділянки, загальна площа яких перевищує 0,2 гектара, житлові приміщення та/або їх частини, загальна площа яких перевищує 100 кв. м, нежитлові приміщення (споруди, будівлі) та/або їх частини, загальна площа яких перевищує 300 кв. м (пп. 291.5.3 ПК).

Отже, підприємець у випадку передачі приміщення за договором позички може залишатися платником єдиного податку.



Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією



© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо



У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Oops!.. Але публікацію можуть бачити лише зареєстровані користувачі



Приділіть лише 30 секунд реєстрації – і читатимете статті, актуальні запитання та відповіді на них


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль