Головбух

Податкові наслідки передачі підприємцем нежитлового приміщення більше 300 кв. м за договором позички

  • 1 грудня 2014
  • 56

ПРОБЛЕМА

Які виникають податкові наслідки для підприємця на єдиному податку при передачі нежитлового приміщення більше 300 кв. м за договором позички в безкоштовне користування? Може підприємство здавати в оренду це приміщення, якщо воно є платником податку на прибуток на загальних підставах?

РІШЕННЯ

Податкові наслідки для підприємця. За цим договором у підприємця не виникає дохід для цілей оподаткування ПДФО та єдиним податком, оскільки він не одержує доходу у грошовій чи негрошовій формі.

Податкові наслідки для товариства. Відповідно до підпункту 135.5.4 Податкового кодексу України у ТОВ виникає дохід від безоплатно отриманої послуги у розмірі орендної плати, яку визначено на рівні не нижче звичайної ціни.

Передача в оренду. ТОВ може передавати приміщення в оренду, якщо цей вид діяльності передбачено його Статутом, про що бажано мати запис у Довідці статистики. Відповідно до пункту 2 частини 2 статті 833 Цивільного кодексу України ТОВ зобов’язане користуватися річчю особисто, якщо інше не встановлено договором, тобто може використовувати приміщення для здачі його в оренду, якщо договором позички це право передбачено.

Підприємець та єдиний податок. Не можуть бути платниками єдиного податку фізичні особи — підприємці на єдиному податку, які надають в оренду земельні ділянки, загальна площа яких перевищує 0,2 гектара, житлові приміщення та/або їх частини, загальна площа яких перевищує 100 кв. м, нежитлові приміщення (споруди, будівлі) та/або їх частини, загальна площа яких перевищує 300 кв. м (пп. 291.5.3 ПК).

Отже, підприємець у випадку передачі приміщення за договором позички може залишатися платником єдиного податку.

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл