Визначаємо, чи потрібно платити податок за утилізацію автомобілів

34

ПРОБЛЕМА

Підприємство виробляє автонавантажувачі (код УКТ ЗЕД 8427 20 11 00). Чи буде воно платником утилізаційного збору?

РІШЕННЯ

Насамперед відзначимо, що із 18.04.2014 згідно із Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо відміни екологічного податку за утилізацію знятих з експлуатації транспортних засобів та оподаткування акцизним податком операцій з переобладнання ввезеного на митну територію України транспортного засобу у підакцизний легковий автомобіль» від 08.04.2014 № 1191-VIIскасовано екологічний податок за утилізацію знятих з експлуатації транспортних засобів.

Щоб уникнути непорозумінь із контролюючими органами у випадку перевірки періоду діяльності до 18.04.2014, зазначимо таке. У нашому випадку підприємство не було платником податку за утилізацію знятих з експлуатації транспортних засобів і ось чому.

Відповідно до пункту 240.2-1 Податкового кодексу України (ПК) платниками вказаного податку були особи, які:

  • ввозили на митну територію України транспортні засоби та/або кузови до них (за винятком кузовів товарної категорії 8707 10 10 згідно з УКТ ЗЕД) в митному режимі імпорту;

  • здійснювали виробництво (виготовлення) транспортних засобів на митній території України для їх продажу на внутрішньому ринку України;

  • придбавали транспортні засоби в осіб, які не є платниками цього податку згідно з підпунктом 240.6.1 ПК.

Як бачимо, виробники транспортних засобів є платниками податку за утилізацію знятих з експлуатації транспортних засобів. З метою оподаткування під транспортним засобом розуміють ті транспортні засоби, які віднесено за УКТ ЗЕД до товарних позицій 8702, 8703, 8704 та 8705, та кузови до них за кодами УКТ ЗЕД 8707 10, окрім кузовів коду УКТ ЗЕД 8707 10 10.

Автонавантажувачі не належать до транспортних засобів з метою оподаткування податком за утилізацію знятих з експлуатації транспортних засобів. Відповідно їх виробники не є платниками такого податку.

К сведению

У пригоді вам неодмінно стане: Списання дизельного палива на роботу автонавантажувача

Підготовлено членами Експертної ради системи «Expertus: Податки»



Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією



© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо



У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Oops!.. Але публікацію можуть бачити лише зареєстровані користувачі



Приділіть лише 30 секунд реєстрації – і читатимете статті, актуальні запитання та відповіді на них


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль