Головбух

Як подати уточнюючу податкову декларацію екологічного податку за минулий період

 • 1 грудня 2014
 • 346

Бухгалтер підприємства виявив помилку в податковій декларації екологічного податку за ІІ квартал 2013 року. Як подати уточнюючу декларацію у звітному ІV кварталі 2013 року?

Платник екологічного податку може подати уточнюючу декларацію з екологічного податку або виправити помилку у звітній декларації.

Нагадаємо, що пунктом 50.2 Податкового кодексу України (ПК) передбачено два способи самостійного виправлення помилок минулих податкових періодів, що призвели до заниження податкових зобов’язань:

 • через уточнюючий розрахунок;

 • у звітній декларації.

При цьому платник податку повинен сплатити суму недоплати та штраф у розмірі 3% від цієї суми до подання уточнюючого розрахунку, або в розмірі 5% — якщо помилку відображено у звітній декларації, та пеню.

У формі Податкової декларації екологічного податку затвердженої наказом ДПА від 24.12.2010 № 1010, передбачено поле 2 «податковий період», у якому залежно від того, яка подається декларація, зазначається звітний чи уточнюючий період (звітна, звітна нова, уточнююча).

До декларації додаються додатки 1–7 за наявності об’єкта оподаткування, які є її невід’ємною частиною:

 • розрахунок податкового зобов’язання з екологічного податку, що справляється за викиди в атмосферне повітря забруднюючих речовин стаціонарними джерелами забруднення (додаток № 1);

 • розрахунок податкового зобов’язання з екологічного податку, що справляється за викиди в атмосферне повітря забруднюючих речовин пересувними джерелами забруднення (додаток № 2);

 • розрахунок податкового зобов’язання з екологічного податку, що справляється за скиди забруднюючих речовин безпосередньо у водні об’єкти (додаток № 3);

 • розрахунок податкового зобов’язання з екологічного податку, що справляється за розміщення відходів у спеціально відведених для цього місцях чи на об’єктах (додаток № 4);

 • розрахунок податкового зобов’язання з екологічного податку, що справляється за утворення радіоактивних відходів (включаючи вже накопичені) (додаток № 5);

 • розрахунок податкового зобов’язання з екологічного податку, що справляється за утворення радіоактивних відходів і сплачується за придбання джерел(а) іонізуючого випромінювання (додаток № 6);

 • розрахунок податкового зобов’язання з екологічного податку, що справляється за тимчасове зберігання радіоактивних відходів їх виробниками понад установлений особливими умовами ліцензії строк (додаток № 7).

Якщо платник екологічного податку подає уточнюючу декларацію, то в полі 2 «податковий період» у рядку 2.2 «уточнюючий» відображаються квартал і рік, за який уточнюються показники декларації, а рядок 2.1 «звітний» не заповнюється (прокреслюється). У додатках до уточнюючої декларації в полі «податковий період» заповнюється рядок «уточнюючий», у якому зазначаються квартал і рік, за який здійснюється уточнюючий розрахунок податкового зобов’язання з екологічного податку, а рядок «звітний» прокреслюється.

У нашому випадку в рядку 2.2 «уточнюючої» декларації екологічного податку та в додатках до неї проставляється: ІІ квартал 2013 рік.

У разі уточнення показників раніше поданої декларації у складі звітної або звітної нової декларації у полі 2 «податковий період» заповнюється рядок 2.1 «звітний», де відображаються квартал і рік, за який подається звітна або звітна нова декларація, а рядок 2.2 «уточнюючий» не заповнюється. У нашому випадку в полі 2 «податковий період» у рядку 2.1 «звітний» проставляємо ІV квартал 2013 рік.

До декларації екологічного податку додаються додатки з відповідною позначкою «звітний» або «звітний новий», у яких здійснюється розрахунок податкового зобов’язання з екологічного податку за звітний період, і додатки з позначкою «уточнюючий» окремо за кожен період, за який здійснюється уточнюючий розрахунок податкового зобов’язання з екологічного податку.

Тобто при виправленні помилки у звітній декларації за ІV квартал 2013 року подаються додатки за звітний період (за ІV квартал 2013) та уточнюючі додатки за ІІ квартал 2013 року з відповідними позначками.

Отже, підприємство може виправити помилку, допущену в ІІ кварталі 2013 року, шляхом подання уточнюючої декларації та відповідних додатків до неї, або в декларації за звітний ІV квартал 2013 року з уточнюючими додатками та додатками за цей квартал.

Підготовлено членами Експертної ради системи «Expertus: Податки»

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Статті за темою в журналі «Головбух»
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл
Навіть якщо вже знайшли відповідь на своє запитання...

...рекомендуємо дочитати статтю повністю, аби не впустити важливих нюансів саме для вас :)

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
Зайти через соцмережі
Зареєструватися і дочитати
×

Отримуйте найсвіжіші новини бухгалтерії у Messenger

 

Ми готуємо для вас найсвіжіші новини бухгалтерії. Отримуйте їх першими!

Підписатися на новини