Підприємство припинило продаж алкогольних напоїв: коли подавати останній розрахунок хмільного збору

12

ПРОБЛЕМА

Підприємство припинило продаж алкогольних напоїв станом на перше число поточного місяця. А ліцензію на продаж алкогольних напоїв у зв’язку з припиненням даного виду діяльності анульовано п’ятого числа цього ж місяця. З якого періоду та за яких обставин підприємство може не подавати до податкового органу розрахунок суми збору на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства?

РІШЕННЯ

Об’єктом оподаткування збором є виручка — товарооборот, одержаний на всіх етапах реалізації в оптово-роздрібній торговельній мережі та мережі громадського харчування алкогольних напоїв та пива, у т. ч. за операціями, що не передбачають оплати в грошовій формі.

Платники збору щомісячно подають розрахунок збору до податкових органів за місцем реєстрації.

Причому розрахунок подається і у випадку відсутності у суб’єкта підприємницької діяльності у звітному місяці факту реалізації в оптово-роздрібній торговельній мережі та мережі громадського харчування алкогольних напоїв та пива.

Важно

Тобто подання розрахунку не залежить від наявності у платників об’єкта оподаткування.

Слід пам’ятати, що роздрібна торгівля алкогольними напоями може здійснюватися суб’єктами господарювання за наявності у них ліцензій.

У разі анулювання ліцензії вона вважається недійсною з моменту одержання суб’єктом господарювання письмового розпорядження про її анулювання. Такі вимоги встановлено статтею 15 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» від 19.12.1995 № 481/95-BP.

К сведению

У пригоді вам неодмінно стане: Чи потрібно подавати розрахунок хмільного збору, якщо у звітному періоді не здійснювалась діяльність

Враховуючи зазначене, підприємство може не надавати розрахунок збору починаючи із податкового звітного періоду (місяця), наступного за місяцем завершення строку дії ліцензії. У даному випадку останнім звітним періодом, за який подається розрахунок збору, є поточний місяць.

Нагадаємо, що ненадання податковому органу розрахунку збору за поточний місяць (навіть якщо ліцензію анульовано в перших числах цього місяця і реалізація алкогольних напоїв не здійснювалась) тягне за собою накладення штрафу в розмірі 170 грн. (п. 120.1 Податкового кодексу України).

Внимание

Податківці у такому випадку вимагають від суб’єкта господарювання надати ще й письмове повідомлення (заяву) про припинення господарської діяльності з реалізації алкогольних напоїв і пива в оптовій та/або в роздрібній торговельній мережі та мережі громадського харчування (п. 6.4 наказу ДПАУ від 06.07.2010 № 483, підкатегорія 118.04 ЄБПЗ).

Підготовлено членами Експертної ради системи «Expertus: Податки»Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Реєструйтеся просто зараз

Цікавитесь документами?

Зареєструйтеся та отримайте безлімітний доступ не лише до завантаження файлів у цьому матеріалі, але й до:
форм та зразків для скачування
консультацій експертів
✓ професійних безплатних вебінарів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
У нас багато цікавого!

Так, у нас на порталі також є кошенята. Та загалом ми пишемо про дуже серйозні речі.

Зареєструйтеся та читайте наші статті — це займе лише 1 хвилину. А потім для Вас:
аналіз усіх податкових новацій 
✓ найсвіжіші бухгалтерські новини
✓ а ще дивіться відеозапис вебінару «Оновлена податкова накладна та звітність з ПДВ»

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль