Головбух

Підприємство припинило продаж алкогольних напоїв: коли подавати останній розрахунок хмільного збору

  • 1 грудня 2014
  • 13

ПРОБЛЕМА

Підприємство припинило продаж алкогольних напоїв станом на перше число поточного місяця. А ліцензію на продаж алкогольних напоїв у зв’язку з припиненням даного виду діяльності анульовано п’ятого числа цього ж місяця. З якого періоду та за яких обставин підприємство може не подавати до податкового органу розрахунок суми збору на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства?

РІШЕННЯ

Об’єктом оподаткування збором є виручка — товарооборот, одержаний на всіх етапах реалізації в оптово-роздрібній торговельній мережі та мережі громадського харчування алкогольних напоїв та пива, у т. ч. за операціями, що не передбачають оплати в грошовій формі.

Платники збору щомісячно подають розрахунок збору до податкових органів за місцем реєстрації.

Причому розрахунок подається і у випадку відсутності у суб’єкта підприємницької діяльності у звітному місяці факту реалізації в оптово-роздрібній торговельній мережі та мережі громадського харчування алкогольних напоїв та пива.

Важно

Тобто подання розрахунку не залежить від наявності у платників об’єкта оподаткування.

Слід пам’ятати, що роздрібна торгівля алкогольними напоями може здійснюватися суб’єктами господарювання за наявності у них ліцензій.

У разі анулювання ліцензії вона вважається недійсною з моменту одержання суб’єктом господарювання письмового розпорядження про її анулювання. Такі вимоги встановлено статтею 15 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» від 19.12.1995 № 481/95-BP.

К сведению

У пригоді вам неодмінно стане: Чи потрібно подавати розрахунок хмільного збору, якщо у звітному періоді не здійснювалась діяльність

Враховуючи зазначене, підприємство може не надавати розрахунок збору починаючи із податкового звітного періоду (місяця), наступного за місяцем завершення строку дії ліцензії. У даному випадку останнім звітним періодом, за який подається розрахунок збору, є поточний місяць.

Нагадаємо, що ненадання податковому органу розрахунку збору за поточний місяць (навіть якщо ліцензію анульовано в перших числах цього місяця і реалізація алкогольних напоїв не здійснювалась) тягне за собою накладення штрафу в розмірі 170 грн. (п. 120.1 Податкового кодексу України).

Внимание

Податківці у такому випадку вимагають від суб’єкта господарювання надати ще й письмове повідомлення (заяву) про припинення господарської діяльності з реалізації алкогольних напоїв і пива в оптовій та/або в роздрібній торговельній мережі та мережі громадського харчування (п. 6.4 наказу ДПАУ від 06.07.2010 № 483, підкатегорія 118.04 ЄБПЗ).

Підготовлено членами Експертної ради системи «Expertus: Податки»

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл