Підприємство припинило продаж алкогольних напоїв: коли подавати останній розрахунок хмільного збору

13

ПРОБЛЕМА

Підприємство припинило продаж алкогольних напоїв станом на перше число поточного місяця. А ліцензію на продаж алкогольних напоїв у зв’язку з припиненням даного виду діяльності анульовано п’ятого числа цього ж місяця. З якого періоду та за яких обставин підприємство може не подавати до податкового органу розрахунок суми збору на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства?

РІШЕННЯ

Об’єктом оподаткування збором є виручка — товарооборот, одержаний на всіх етапах реалізації в оптово-роздрібній торговельній мережі та мережі громадського харчування алкогольних напоїв та пива, у т. ч. за операціями, що не передбачають оплати в грошовій формі.

Платники збору щомісячно подають розрахунок збору до податкових органів за місцем реєстрації.

Причому розрахунок подається і у випадку відсутності у суб’єкта підприємницької діяльності у звітному місяці факту реалізації в оптово-роздрібній торговельній мережі та мережі громадського харчування алкогольних напоїв та пива.

Важно

Тобто подання розрахунку не залежить від наявності у платників об’єкта оподаткування.

Слід пам’ятати, що роздрібна торгівля алкогольними напоями може здійснюватися суб’єктами господарювання за наявності у них ліцензій.

У разі анулювання ліцензії вона вважається недійсною з моменту одержання суб’єктом господарювання письмового розпорядження про її анулювання. Такі вимоги встановлено статтею 15 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» від 19.12.1995 № 481/95-BP.

К сведению

У пригоді вам неодмінно стане: Чи потрібно подавати розрахунок хмільного збору, якщо у звітному періоді не здійснювалась діяльність

Враховуючи зазначене, підприємство може не надавати розрахунок збору починаючи із податкового звітного періоду (місяця), наступного за місяцем завершення строку дії ліцензії. У даному випадку останнім звітним періодом, за який подається розрахунок збору, є поточний місяць.

Нагадаємо, що ненадання податковому органу розрахунку збору за поточний місяць (навіть якщо ліцензію анульовано в перших числах цього місяця і реалізація алкогольних напоїв не здійснювалась) тягне за собою накладення штрафу в розмірі 170 грн. (п. 120.1 Податкового кодексу України).

Внимание

Податківці у такому випадку вимагають від суб’єкта господарювання надати ще й письмове повідомлення (заяву) про припинення господарської діяльності з реалізації алкогольних напоїв і пива в оптовій та/або в роздрібній торговельній мережі та мережі громадського харчування (п. 6.4 наказу ДПАУ від 06.07.2010 № 483, підкатегорія 118.04 ЄБПЗ).

Підготовлено членами Експертної ради системи «Expertus: Податки»



Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією



© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо



У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Oops!.. Але публікацію можуть бачити лише зареєстровані користувачі



Приділіть лише 30 секунд реєстрації – і читатимете статті, актуальні запитання та відповіді на них


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль