Плата за користування надрами за використання води із свердловини на господарсько-побутові потреби

35

ПРОБЛЕМА

Підприємство (ТОВ на загальній системі оподаткування, неплатник ПДВ, вид діяльності — надання нерухомого майна в оренду) має на балансі свердловину глибиною 110 м, є дозвіл на спеціальне водокористування. Вода використовується на господарсько-побутові потреби. Чи потрібно підприємству платити за користування надрами?

РІШЕННЯ

Так, потрібно.

Перелік платників плати за користування надрами визначено у пункті 263.1 Податкового кодексу України (ПК). Такими платниками є суб’єкти господарювання (незалежно від обраної системи оподаткування, реєстрації платником ПДВ та виду діяльності), які набули права користування об’єктом (ділянкою) надр на підставі отриманих спеціальних дозволів на користування надрами в межах конкретних ділянок надр з метою провадження господарської діяльності з видобування корисних копалин (пп. 263.1.1 ПК).

Об’єктом оподаткування плати за користування надрами по кожній наданій у користування ділянці надр, що визначена у відповідному спеціальному дозволі, є обсяг товарної продукції гірничого підприємства — видобутої корисної копалини (мінеральної сировини), що є результатом господарської діяльності з видобування корисних копалин у податковому (звітному) періоді (пп. 263.2.1 ПК).

Не є об’єктом оподаткування, зокрема, не включені до державного балансу запасів корисних копалин корисні копалини місцевого значення і торф, видобуті землевласниками та землекористувачами для власного споживання, якщо їх використання не передбачає отримання економічної вигоди з передачею чи без передачі права власності на них, загальною глибиною розробки до двох метрів, і прісні підземні води до 20 метрів (пп. «а» пп. 263.2.3 ПК). При цьому слід зауважити, що підземні та поверхневі води відносяться до корисних копалин загальнодержавного значення (згідно з Переліком корисних копалин загальнодержавного значення, затвердженим постановою КМУ від 12.12.1994 № 827).

Враховуючи зазначене, підприємство, що здійснює видобування підземних вод із свердловини глибиною 110 м, та використовує цю воду на господарсько-побутові потреби, має сплачувати плату за користування надрами.

Підготовлено членами Експертної ради системи «Expertus: Податки»Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Oops!.. Але публікацію можуть бачити лише зареєстровані користувачіПриділіть лише 30 секунд реєстрації – і читатимете статті, актуальні запитання та відповіді на них


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль