Визначаємо об’єкт справляння плати за користування надрами при видобутку уранової руди

35

ПРОБЛЕМА

Шахта видобуває уранову руду та є платником плати за користування надрами. Який з варіантів розрахунку вартості при визначенні об’єкта оподаткування застосовують до уранової руди: за фактичними цінами реалізації видобутих копалин чи за розрахунковою вартістю видобутих копалин?

РІШЕННЯ

Порядок справляння плати за користування надрами для видобування корисних копалин регламентовано статтею 263 Податкового кодексу України (ПК).

Об’єктом оподаткування плати за користування надрами для видобування корисних копалин по кожній наданій в користування ділянці надр, що визначена у дозволі на користування надрами, є обсяг видобутої у податковому (звітному) періоді корисної копалини або обсяг погашених у податковому періоді запасів корисних копалин.

При цьому вартість таких корисних копалин обчислюється або за фактичними цінами їх реалізації, або за їх розрахунковою вартістю (пп. 263.6.1 ПК). Більша з цих величин використовується для подальших розрахунків розміру плати за користування надрами.

Вартість руд урану, видобутих з корінних родовищ, обраховують за правилами, відповідно до підпункту 263.6.10 ПК. Так, її обчислюють з урахуванням ціни реалізації за податковий (звітний) період (у разі відсутності реалізації у цей період — за найближчі попередні податкові періоди) хімічно чистого металу без урахування ПДВ, зменшеної на суму витрат платника на збагачення (афінаж) та доставку (перевезення, транспортування) споживачу.

Вартість одиниці видобутих корисних копалин визначається з урахуванням частки (в натуральному вимірі) вмісту хімічно чистого металу в одиниці видобутих корисних копалин.

Отже, для шахти, яка видобуває уранову руду, вартість одиниці видобутих корисних копалин визначається за розрахунковою вартістю.

Підготовлено експертами Системи «Expertus: Податки»Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією
Демодоступ
Демодоступ
Демодоступ© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


 • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Зареєструймо наші взаємини!

І я спрощу Ваше життя:

 • допомагатиму розв'язувати робочі завдання
 • запрошуватиму на освітні заходи
 • сповіщатиму про новини

 • Щиро Ваш, портал «Головбух»

  У мене є пароль
  нагадати
  Пароль надіслано на пошту
  Ввести
  Я тут вперше
  на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
  Введіть ел. пошту або логін
  Неправильний логін або пароль
  Неправильний пароль
  Введіть пароль