Головбух

Визначаємо об’єкт справляння плати за користування надрами при видобутку уранової руди

  • 1 грудня 2014
  • 35

ПРОБЛЕМА

Шахта видобуває уранову руду та є платником плати за користування надрами. Який з варіантів розрахунку вартості при визначенні об’єкта оподаткування застосовують до уранової руди: за фактичними цінами реалізації видобутих копалин чи за розрахунковою вартістю видобутих копалин?

РІШЕННЯ

Порядок справляння плати за користування надрами для видобування корисних копалин регламентовано статтею 263 Податкового кодексу України (ПК).

Об’єктом оподаткування плати за користування надрами для видобування корисних копалин по кожній наданій в користування ділянці надр, що визначена у дозволі на користування надрами, є обсяг видобутої у податковому (звітному) періоді корисної копалини або обсяг погашених у податковому періоді запасів корисних копалин.

При цьому вартість таких корисних копалин обчислюється або за фактичними цінами їх реалізації, або за їх розрахунковою вартістю (пп. 263.6.1 ПК). Більша з цих величин використовується для подальших розрахунків розміру плати за користування надрами.

Вартість руд урану, видобутих з корінних родовищ, обраховують за правилами, відповідно до підпункту 263.6.10 ПК. Так, її обчислюють з урахуванням ціни реалізації за податковий (звітний) період (у разі відсутності реалізації у цей період — за найближчі попередні податкові періоди) хімічно чистого металу без урахування ПДВ, зменшеної на суму витрат платника на збагачення (афінаж) та доставку (перевезення, транспортування) споживачу.

Вартість одиниці видобутих корисних копалин визначається з урахуванням частки (в натуральному вимірі) вмісту хімічно чистого металу в одиниці видобутих корисних копалин.

Отже, для шахти, яка видобуває уранову руду, вартість одиниці видобутих корисних копалин визначається за розрахунковою вартістю.

Підготовлено експертами Системи «Expertus: Податки»

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл