Особливості оподаткування військовим збором «перехідних» відпускних

26

ПРОБЛЕМА

Відпускні за серпень були нараховані та виплачені 01.08.2014 року. Військовий збір не утримували. З 03.08.2014 року запроваджено військовий збір. Чи потрібно утримати військовий збір із суми відпускних за серпень?

РІШЕННЯ

З урахуванням вимог Податкового кодексу України відпускні, нараховані 01.08.2014 року за серпень, не потрібно оподатковувати військовим збором.

Військовий збір введено із 03.08.2014 року. У Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі (підкатегорія 132.02) ДФС України роз’яснила, що доходи, нараховані до 03.08.2014, але виплачені після 03.08.2014, не підлягають оподаткуванню військовим збором.

Тобто головну роль відіграє дата нарахування доходу, а не період, за який його нараховано.

Отже, теоретично відпускні за серпень, нараховані та виплачені 01.08.2014 року, не мають оподатковуватись військовим збором.

Проте на практиці з цим можуть виникнути труднощі. Розглянемо дане питання детальніше.

У даному випадку слід зважати на те, коли відображається в бухгалтерському обліку нарахування відпускних.

Якщо відпускні нараховано та виплачено 01.08.2014, як правило, вони потрапляють до розрахункової відомості на виплату зарплати за серпень. Це означає, що відпускні будуть нараховані і відображені в обліку на дату закриття розрахункової відомості, а це, як правило, останній робочий день місяця. Тобто відпускні, нараховані 01.08.2014, будуть відображені в обліку 29 (30) серпня 2014 року. Відповідно, із суми таких відпускних доведеться утримувати військовий збір.

Внимание

Позиція ДФС України розміщена на сайті Кабміну.

У своєму роз’ясненні податківці зазначили, що доходи, нараховані, наприклад, 29.08.2014, за період з 01.08.2014 по 03.08.2014 року, оподатковуються військовим збором.

Проте така позиція податківців не має нічого спільного з вимогами Податкового кодексу.

На нашу думку, якщо відпускні нараховано та виплачено 01.08.2014 року, утримувати з них військовий збір не потрібно. На користь такого висновку говорить і пункт 56.21 Податкового кодексу України, який вказує, що за неоднозначного трактування прав та обов’язків платників податків, внаслідок чого є можливість прийняти рішення на користь як платника податків, так і контролюючого органу, рішення приймається на користь платника податків.

Підготовлено членами Експертної ради системи «Expertus: Податки»



Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією



© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо



У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Oops!.. Але публікацію можуть бачити лише зареєстровані користувачі



Приділіть лише 30 секунд реєстрації – і читатимете статті, актуальні запитання та відповіді на них


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль