Сплата фізичною особою акцизного податку при відчуженні акцій

38

ПРОБЛЕМА

Фізична особа відчужує акції ПАТ (продає їх товариству з обмеженою відповідальністю). Чи є фізична особа платником особливого податку з продажу цінних паперів?

РІШЕННЯ

Так, є.

Платниками особливого податку на операції з відчуження цінних паперів та операції з деривативами (далі — Акцизний податок) є фізична або юридична особа — резидент або нерезидент, які проводять операції з деривативами або продають, обмінюють чи в інший спосіб відчужують цінні папери.

Не є платниками Акцизного податку фізичні або юридичні особи резиденти або нерезиденти, які проводять операції з відчуження акцій емітованих нерезидентами.

Особливості обчислення Акцизного податку визначено статтею 219 Податкового кодексу України (ПК).

Податковим агентом за біржовими та позабіржовими операціями є торговець цінними паперами, включаючи банк, який здійснює операції на підставі договору і зобов’язаний нараховувати, утримувати та сплачувати Акцизний податок до бюджету від імені і за рахунок особи з доходів, що виплачуються такій особі.

Торговець цінними паперами зазначає операції з відчуження цінних паперів та операції з деривативами від свого імені та за рахунок клієнта. Зазначені операції він відображає у розділі «Операції платника на підставі договору» у додатках Д1 або Д2 до декларації з Акцизного податку (п. 2 розд. 2 та розд. 3 Порядку заповнення граф звітності з особливого податку на операції з відчуження цінних паперів та операцій з деривативами, затвердженого наказом МДЗ від 19.07.2013 № 288).

Таким чином, фізична особа є платником Акцизного податку у разі продажу ТОВ акцій, емітованих ПАТ-резидентом. Але така фізична особа не підлягає реєстрації як платник податку (пп. 212.3.3 ПК). При цьому податковим агентом операції з продажу акцій є торговець цінними паперами, а операцій з викупу акцій — емітент акцій.



Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка



© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Реєструйтеся просто зараз

Цікавитесь документами?

Зареєструйтеся та отримайте безлімітний доступ не лише до завантаження файлів у цьому матеріалі, але й до:
форм та зразків для скачування
консультацій експертів
✓ професійних безплатних вебінарів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
У нас багато цікавого!

Так, у нас на порталі також є кошенята. Та загалом ми пишемо про дуже серйозні речі.

Зареєструйтеся та читайте наші статті — це займе лише 1 хвилину. А потім для Вас:
аналіз усіх податкових новацій 
✓ найсвіжіші бухгалтерські новини
✓ а ще дивіться відеозапис вебінару «Оновлена податкова накладна та звітність з ПДВ»

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль