Головбух

Сплата акцизного податку

  • 1 грудня 2015
  • 23

ПРОБЛЕМА

Підприємство займається пасажирськими перевезеннями та має можливість купувати паливо для своїх автобусів і заправляти їх на своїх АЗС. Хто повинен сплачувати акцизний податок?

РІШЕННЯ

Згідно із пунктом 215.1 Податкового кодексу України (ПК) паливо є підакцизним товаром, як і інші нафтопродукти. Нарахування акцизного податку при операціях з паливом можливе у двох випадках.

По-перше, згідно з пунктом 212.1 ПК акцизний податок сплачується виробниками або імпортерами палива. У цьому випадку акцизний податок обчислюється за ставками встановленими у пункті 215.3.4 ПК. При цьому, імпортер буде сплачувати акцизний податок до розмитнення палива. А виробник буде сплачувати акцизний податок за наслідками того звітного місяця, у якому відбулася реалізація палива.

Для виробників підакцизних товарів, зокрема й палива, пунктом 216.6 ПК встановлено порядок обчислення акцизного податку у разі використання підакцизних товарів для власних виробничих потреб. А саме, у разі використання палива для власних виробничих потреб, податкове зобов’язання у виробника виникає у момент передачі палива для такого використання. Тобто акцизний податок треба сплатити за наслідками податкового періоду, у якому паливо використано для власних потреб. Нагадаємо, строк сплати акцизного податку — 30 календарних днів після закінчення відповідного звітного місяця.

По-друге, при реалізації через мережу АЗС палива треба сплатити так званий роздрібний акциз (п. 212.1.11 ПК). Тому, якщо заправка власних автомобілів у мережі АЗС здійснюється як роздрібний продаж, то з такої операції необхідно сплатити 5-відсотковий роздрібний акциз.

Євгенія Ракоча,
фінансовий директор ТОВ «Одеський завод класичних вин»

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл