Сплата акцизного податку

23

ПРОБЛЕМА

Підприємство займається пасажирськими перевезеннями та має можливість купувати паливо для своїх автобусів і заправляти їх на своїх АЗС. Хто повинен сплачувати акцизний податок?

РІШЕННЯ

Згідно із пунктом 215.1 Податкового кодексу України (ПК) паливо є підакцизним товаром, як і інші нафтопродукти. Нарахування акцизного податку при операціях з паливом можливе у двох випадках.

По-перше, згідно з пунктом 212.1 ПК акцизний податок сплачується виробниками або імпортерами палива. У цьому випадку акцизний податок обчислюється за ставками встановленими у пункті 215.3.4 ПК. При цьому, імпортер буде сплачувати акцизний податок до розмитнення палива. А виробник буде сплачувати акцизний податок за наслідками того звітного місяця, у якому відбулася реалізація палива.

Для виробників підакцизних товарів, зокрема й палива, пунктом 216.6 ПК встановлено порядок обчислення акцизного податку у разі використання підакцизних товарів для власних виробничих потреб. А саме, у разі використання палива для власних виробничих потреб, податкове зобов’язання у виробника виникає у момент передачі палива для такого використання. Тобто акцизний податок треба сплатити за наслідками податкового періоду, у якому паливо використано для власних потреб. Нагадаємо, строк сплати акцизного податку — 30 календарних днів після закінчення відповідного звітного місяця.

По-друге, при реалізації через мережу АЗС палива треба сплатити так званий роздрібний акциз (п. 212.1.11 ПК). Тому, якщо заправка власних автомобілів у мережі АЗС здійснюється як роздрібний продаж, то з такої операції необхідно сплатити 5-відсотковий роздрібний акциз.

Євгенія Ракоча,
фінансовий директор ТОВ «Одеський завод класичних вин»Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Oops!.. Але публікацію можуть бачити лише зареєстровані користувачіПриділіть лише 30 секунд реєстрації – і читатимете статті, актуальні запитання та відповіді на них


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль