Сплата акцизного та екологічного податків

59

ПРОБЛЕМА

Юридична особа має АЗС для заправки своїх автомобілів. Але підприємство планує здійснювати реалізацію палива безготівково іншій юрособі. Хто з юросіб зобов’язаний сплачувати акцизний та екологічний податки?

РІШЕННЯ

Вiдповiдно до підпункту 212.1.11 Податкового Кодексу України (ПК) платником акцизного податку є особа — суб’єкт господарювання роздрiбної торгiвлi, яка здiйснює реалiзацiю пiдакцизних товарiв.

Вiдповiдно до Правил роздрібної торгівлі нафтопродуктами, затверджених Постановою КМУ від 20.12.1997 № 1442, розрахунки за проданi нафтопродукти здiйснюються готiвкою та/або у безготiвковiй формi (iз застосуванням платiжних карток, талонiв, вiдомостей на вiдпуск нафтопродуктiв тощо) в установленому законодавством порядку.

Отже, податковi зобов’язання зi сплати 5-вiдсоткового акцизного податку з роздрiбного продажу пiдакцизних товарiв виникають у особи, яка безпосередньо здiйснює вiдпуск нафтопродуктiв із колонок через мережу заправних комплексiв (АЗС) безпосередньо споживачам, незалежно вiд умов продажу нафтопродуктiв та форми розрахункiв (готiвкова, безготiвкова), пiд час здiйснення розрахункових операцiй.

Таку саму думку підтверджують і органи ДФС у своєму листі від 18.03.2015 № 9132/7/99-99-19-03-17.

Щодо сплати екологічного податку, то відповідно до пункту 240.1 ПК платниками екологічного податку є суб’єкти господарювання, юридичні особи, що не провадять господарську (підприємницьку) діяльність, бюджетні установи, громадські та інші підприємства, установи та організації, постійні представництва нерезидентів, включаючи тих, які виконують агентські (представницькі) функції стосовно таких нерезидентів або їх засновників, під час провадження діяльності яких на території України і в межах її континентального шельфу та виключної (морської) економічної зони здійснюються, зокрема викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами забруднення.

До стаціонарних джерел забруднення можна також віднести генератори, міні-електростанції, газозварювальне обладнання (установки), які працюють на пальному при спаленні якого утворюються та викидаються в атмосферне повітря забруднюючі речовини або суміш таких речовин, що є об’єктом та базою оподаткування екологічним податком за викиди в атмосферне повітря забруднюючих речовин стаціонарними джерелами (ЗІР, підкатегорія 120.09).

Для з’ясування питання віднесення іншого виробничого обладнання підприємства до стаціонарних джерел забруднення, платнику слід звертатися до відповідного центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику із здійснення державного нагляду (контролю) у сфері охорони навколишнього природного середовища.

Викиди забруднювальних речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами здійснюються на підставі отриманого дозволу. Це передбачено Законом України «Про охорону атмосферного повітря» від 16.10.1992 № 2707-XII. Для отримання дозволу потрібно вказати джерело забруднення.

Офіційне роз’яснення про особливості справляння екологічного податку у 2015 році ДФС надала у своєму листі від 21.01.15 № 1601/7/99-99-15-04-02-17.

Отже, якщо АЗС, на підставі отриманого дозволу здійснюєте викиди, скиди забруднювальних речовин в атмосферне повітря, то, відповідно, є платником екологічного податку.

Нагадаємо, що із 01.01.2015 не сплачується екологічний податок за викиди забруднюючих речовин в атмосферу пересувними джерелами забруднення із відповідним збільшенням ставок акцизного податку на всі види моторного палива.

Підготовлено членами Експертної ради системи «Expertus: Податки»Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь
Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією
Не піймайтеся на штрафи: коригуйте відпускні правильно
Інвалютні операції: імпорт, експорт товарів, курсові різниці, валютні обмеження
Каса, касові документи, ліміт каси по-новому
Блокування податкових накладних. Перезавантаження
Як бухгалтеру заповнити лікарняний листок
Фінансова звітність — 2017
Реклама
Уведіть код доступу
Демодоступ
Демодоступ
Демодоступ© Головбух, 2018. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Приєднуйтесь до команди професійних бухгалтерів

і я інформуватиму вас про:

➤ головні зміни в законодавстві

➤ методи розв'язання складних робочих ситуацій

➤ зручні сервіси для роботи

Наталія Будніченко, головний редактор порталу «Головбух»

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль