Головбух

Особливості сплати ЄСВ та ПДФО підприємцями в 2015 році

  • 1 грудня 2015
  • 36

ПРОБЛЕМА

Чи зобов’язані в 2015 році сплачувати єдиний соціальний внесок та податок з доходів фізичних осіб підприємці на загальній системі оподаткування, які тимчасово не займаються підприємницькою діяльністю і відповідно не отримують жодних доходів від підприємницької діяльності?

РІШЕННЯ

Відповідно до абзацу 2 пункту 2 частини 1 статті 7 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 № 2464-VI, якщо приватний підприємець на загальній системі оподаткування не отримав дохід (прибуток) у звітному році або окремому місяці звітного року, то він має право самостійно визначити базу нарахування. При цьому сума ЄСВ не може бути меншою за розмір мінімального внеску.

Вважаємо, що мінімальний розмір потрібно сплачувати лише тоді, коли підприємець скористався своїм правом сплатити ЄСВ у звітному періоді. Якщо ж підприємець не скористався своїм правом самостійно визначити базу нарахування ЄСВ коли він не отримав дохід, то платити ЄСВ у розмірі мінімальному внеску не потрібно.

Погоджуються з цим і податківці Дніпропетровської області, які висловили аналогічну думку на своєму сайті.

Коли підприємець у 2014 році мав дохід (прибуток), отриманий від діяльності, що підлягає обкладенню податком на доходи фізичних осіб, то у 2015 році він зобов’язаний сплатити ЄСВ. Якщо ж він у 2014 році не проводив діяльність, то він не сплачує ЄСВ у 2015 році за 2014 рік.

ПДФО

Головною умовою нарахування та сплати ПДФО є наявність за результатами звітного періоду чистого оподатковуваного доходу (ст. 177.2 Податкового кодексу України). Тобто, якщо підприємство не отримало за результатами минулого звітного року чистого оподатковуваного доходу, то у наступному році сплачувати ПДФО не потрібно.

Підготовлено членами Експертної ради системи «Expertus: Податки»

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл