Особливості сплати ЄСВ та ПДФО підприємцями в 2015 році

35

ПРОБЛЕМА

Чи зобов’язані в 2015 році сплачувати єдиний соціальний внесок та податок з доходів фізичних осіб підприємці на загальній системі оподаткування, які тимчасово не займаються підприємницькою діяльністю і відповідно не отримують жодних доходів від підприємницької діяльності?

РІШЕННЯ

Відповідно до абзацу 2 пункту 2 частини 1 статті 7 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 № 2464-VI, якщо приватний підприємець на загальній системі оподаткування не отримав дохід (прибуток) у звітному році або окремому місяці звітного року, то він має право самостійно визначити базу нарахування. При цьому сума ЄСВ не може бути меншою за розмір мінімального внеску.

Вважаємо, що мінімальний розмір потрібно сплачувати лише тоді, коли підприємець скористався своїм правом сплатити ЄСВ у звітному періоді. Якщо ж підприємець не скористався своїм правом самостійно визначити базу нарахування ЄСВ коли він не отримав дохід, то платити ЄСВ у розмірі мінімальному внеску не потрібно.

Погоджуються з цим і податківці Дніпропетровської області, які висловили аналогічну думку на своєму сайті.

Коли підприємець у 2014 році мав дохід (прибуток), отриманий від діяльності, що підлягає обкладенню податком на доходи фізичних осіб, то у 2015 році він зобов’язаний сплатити ЄСВ. Якщо ж він у 2014 році не проводив діяльність, то він не сплачує ЄСВ у 2015 році за 2014 рік.

ПДФО

Головною умовою нарахування та сплати ПДФО є наявність за результатами звітного періоду чистого оподатковуваного доходу (ст. 177.2 Податкового кодексу України). Тобто, якщо підприємство не отримало за результатами минулого звітного року чистого оподатковуваного доходу, то у наступному році сплачувати ПДФО не потрібно.

Підготовлено членами Експертної ради системи «Expertus: Податки»



Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка



© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Реєструйтеся просто зараз

Цікавитесь документами?

Зареєструйтеся та отримайте безлімітний доступ не лише до завантаження файлів у цьому матеріалі, але й до:
форм та зразків для скачування
консультацій експертів
✓ професійних безплатних вебінарів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
У нас багато цікавого!

Так, у нас на порталі також є кошенята. Та загалом ми пишемо про дуже серйозні речі.

Зареєструйтеся та читайте наші статті — це займе лише 1 хвилину. А потім для Вас:
аналіз усіх податкових новацій 
✓ найсвіжіші бухгалтерські новини
✓ а ще дивіться відеозапис вебінару «Оновлена податкова накладна та звітність з ПДВ»

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль