Укладення цивільно-правового договору з особою, яка не має страхового свідоцтва

32

ПРОБЛЕМА

Чи обов’язково при оформленні цивільно-правового договору (про виконання робіт чи надання послуг) від фізичної особи разом із паспортними даними та ІПН отримувати копію свідоцтва застрахованої особи? Як діяти, коли зазначене свідоцтво відсутнє?

РІШЕННЯ

Ні, не обов’язково.

При прийнятті на роботу у фізичної особи потрібно перевіряти наявність свідоцтва про обов’язкове державне соціальне страхування, а у разі його відсутності — подавати відповідні дані до територіального відділення Пенсійного фонду та отримувати виготовлені свідоцтва (п. 7, 8, 9 ст. 6 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 № 2464-VI).

Якщо фізична особа, з якою укладається цивільно-правовий договір, не має свідоцтва застрахованої особи і не має основного місця роботи, вона може звернутись до підприємства із заявою посприяти його виготовленню так само, як працівник, який працює за трудовим договором.

Внимание

Особи, які забезпечують себе роботою самостійно (підприємці, нотаріуси, актори, творчі працівники); особи, які добровільно сплачують страхові внески, а також громадяни України, які працюють за межами України і не застраховані в системі соціального страхування країни, де вони перебувають, для отримання страхового свідоцтва самостійно подають анкету до органів Пенсійного фонду за постійним місцем свого проживання (п. 4 Порядку видачі свідоцтва про загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого постановою КМУ від 22.08.2000 № 1306).

Отже, підприємство має право укласти з фізичною особою цивільно-правовий договір, незважаючи на відсутність у такої особи страхового свідоцтва.

Підготовлено членами Експертної ради системи «Expertus: Податки»



Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка



© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Реєструйтеся просто зараз

Цікавитесь документами?

Зареєструйтеся та отримайте безлімітний доступ не лише до завантаження файлів у цьому матеріалі, але й до:
форм та зразків для скачування
консультацій експертів
✓ професійних безплатних вебінарів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
У нас багато цікавого!

Так, у нас на порталі також є кошенята. Та загалом ми пишемо про дуже серйозні речі.

Зареєструйтеся та читайте наші статті — це займе лише 1 хвилину. А потім для Вас:
аналіз усіх податкових новацій 
✓ найсвіжіші бухгалтерські новини
✓ а ще дивіться відеозапис вебінару «Оновлена податкова накладна та звітність з ПДВ»

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль