Головбух

Коригування податку на доходи через невраховану податкову соціальну пільгу

  • 1 грудня 2014
  • 30

ПРОБЛЕМА

При розрахунку заробітної плати у березні 2012 року не було враховано податкову соціальну пільгу співробітника. Чи можливо відкоригувати податок на доходи при виплаті заробітної плати за травень?

РІШЕННЯ

При допущенні лічильної помилки при обчисленні заробітної плати бухгалтерія повинна провести коригування заробітної плати на підставі акта виявлення лічильної помилки або бухгалтерської довідки.

На підставі акта чи бухгалтерської довідки вносяться відповідні зміни до регістрів бухгалтерського обліку та первинних документів з обліку заробітної плати, а за необхідності — й до звітності.

У ситуації, що розглядається, внаслідок незастосування до доходу працівника податкової пільги розмір заробітної плати, який працівник повинен був отримати «на руки», було занижено, а сплачений ПДФО до бюджету завищено.

Приклад

Працівнику в березні нараховано 1000 грн., з яких було утримано та сплачено до бюджету ПДФО в розмірі 144,60 грн. без застосування ПСП. У травні виявлено помилку і складено відповідну бухгалтерську довідку, де внаслідок виправлення порушення бухгалтерії призначається провести коригування ПДФО. Правильна сума ПДФО при застосуванні ПСП становить 64,13 грн. Різницю податку в розмірі 80,47 грн. (144,60 – 64,13) у бухгалтерському обліку в жовтні буде відображено такою проводкою:

Д-т 661 — К-т 641/пдфо 80,47 грн. (сторно).

Крім того, до форми 1ДФ за ІІ квартал потрібно подати уточнюючий розрахунок. Отже, при отриманні заробітної плати за травень працівнику буде відшкодовано частину заробітку за березень, що втрачена ним внаслідок лічильної помилки.

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл