Головбух

Чи має право підприємець відобразити в обліку витрати на обслуговування автомобіля

  • 1 грудня 2014
  • 39

ПРОБЛЕМА

Приватний підприємець на загальній системі оподаткування надає послуги з дизайну. Для виїзду до клієнтів використовує власний автомобіль, узятий в кредит. Податківці не дозволяють відносити до витрат при обчисленні ПДФО амортизацію автомобіля, відсотки за кредитом, вартість пально-мастильних матеріалів та обслуговування авто. Чи правильно це?

РІШЕННЯ

Статтею 177 Податкового кодексу України (ПК) визначено, що до переліку витрат, безпосередньо пов’язаних з отриманням доходів, належать документально підтверджені витрати, що включаються до витрат операційної діяльності згідно з розділом III ПК.

Водночас, згідно із законодавством, автомобіль може бути зареєстрований виключно на фізичну особу, а не на підприємця, тому він не може бути основним засобом у підприємця і, відповідно, не може амортизуватися. Звичайно ж, не можна включати до складу витрат, пов’язаних з підприємницькою діяльністю, й інші витрати на обслуговування цього автомобіля.

Наприклад, до витрат потрапить вартість столярного верстата у підприємця, який займається виробництвом меблів, швейної машини — у підприємниці-швачки, РРО — у всіх СПД, які відповідно до законодавства зобов’язані його використовувати. Але легковий автомобіль, узятий дизайнером у кредит, може використовуватися ним не тільки в підприємницькій діяльності, але й для особистих потреб, тому віднести відсотки за кредитом на автомобіль до складу витрат не можна.

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл