Головбух

Отримання юридичних послуг від самозайнятої особи

  • 1 грудня 2014
  • 63

ПРОБЛЕМА

Підприємство отримує послуги від сторонньої особи ― юриста. Які документи підтверджують надання юридичних послуг для їх включення до складу податкових витрат підприємства? Які документи має надати юрист, щоб не утримувати ПДФО з його доходу?

РІШЕННЯ

Підставою для віднесення до складу податкових витрат замовника вартості юридичних послуг буде сам акт приймання-передачі послуг, якщо їх отримання пов’язане з господарською діяльністю підприємства (п. 138.2, пп. 14.1.27 Податкового кодексу України; ПК).

Юрист може надавати послуги підприємству як фізособа-підприємець або особа, яка провадить незалежну професійну діяльність.

Взяття на облік фізособи-підприємця підтверджується випискою з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб ― підприємців, яка надсилається (видається) фізособі-підприємцю у порядку, встановленому Законом України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців» від 15.05.2003 № 755-IV (п. 6.5 Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого наказом Мінфіну від 09.12.2011 № 1588; Порядок № 1588).

Самозайнята особа може також здійснювати незалежну професійну діяльність. Умовою ведення такої діяльності є державна реєстрація самозайнятою особою у порядку, встановленому пунктом 6.7 Порядку № 1588, та отримання свідоцтва про реєстрацію чи іншого документа (дозволу, сертифіката тощо), що підтверджує право фізичної особи на ведення незалежної професійної діяльності. При цьому для фізичних осіб, які провадять незалежну професійну діяльність, свідоцтвом про реєстрацію у контролюючому органі є довідка про взяття на облік платника податків (форма № 4-ОПП).

Якщо фізична особа зареєстрована як підприємець та при цьому провадить незалежну професійну діяльність, така фізична особа обліковується у контролюючих органах як фізособа-підприємець з ознакою провадження незалежної професійної діяльності (пп. 4 п. 6.7 Порядку № 1588).

Під час нарахування (виплати) фізособі-підприємцю доходу від здійснення нею підприємницької діяльності, суб’єкт господарювання не утримує податок на доходи у джерела виплати, якщо фізособою-підприємцем, яка отримує такий дохід, надано копію документу (виписки з ЄДР), що підтверджує її державну реєстрацію відповідно до закону як суб’єкта підприємницької діяльності (п. 177.8 ПК).

Так само не утримуватимуть податок на доходи при виплаті фізичним особам, які провадять незалежну професійну діяльність, якщо така особа надасть копію довідки про взяття її на податковий облік (п. 178.5 ПК).  

Підготовлено членами Експертної ради системи «Expertus: Податки»

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл