Головбух

Звітність ФОП при переході зі спрощеної системи оподаткування на загальну

  • 1 грудня 2014
  • 718

ПРОБЛЕМА

ФОП — платник єдиного податку 3 групи (5%) перейшов на загальну систему оподаткування з 1 липня поточного року. Яку звітність подавати за 9 місяців?

РІШЕННЯ

Оподаткування доходів, отриманих фізособою-підприємцем (ФОП) від провадження господарської діяльності на загальній системі оподаткування, встановлено статтею 177 Податкового кодексу України (ПК).

На відміну від спрощеної системи оподаткування, якою передбачено квартальний період подання декларації платника єдиного податку, для загальної системи оподаткування встановлено річний звітний податковий період.

За результатами календарного року ФОП подають до податкового органу за місцем своєї податкової адреси Податкову декларацію про майновий стан і доходи (далі — декларація), затверджену наказом МДЗ від 11.12.2013 № 793. Строк подання декларації — протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року.

У той же час для тих ФОП, які перейшли зі спрощеної системи оподаткування на загальну протягом року, підпунктом 177.5.2 ПК встановлено окремий порядок звітування.

Так ФОП, які перейшли зі спрощеної системи оподаткування на загальну, подають декларацію за результатами звітного кварталу, в якому відбувся перехід на загальну систему оподаткування. Тобто якщо перехід відбувся з 1 липня поточного року, то декларація подається за ІІІ квартал. Строк подання такої декларації — протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (пп. 49.18.2 ПК).

При поданні декларації за ІІІ квартал слід розрахувати авансові платежі з ПДФО. Авансові платежі потрібно сплатити у строки, що настануть у звітному податковому році.

Підпунктом 177.5.1 ПК передбачено, що авансові платежі з ПДФО розраховуються підприємцем самостійно. Розмір авансових внесків повинен становити не менш як 100% річної суми ПДФО з оподатковуваного доходу за минулий рік (у співставних умовах). Авансові внески сплачуються до бюджету по 25% щокварталу до:

- 15 березня;

- 15 травня;

- 15 серпня;

- 15 листопада.

Оскільки до кінця звітного податкового року залишається лише один строк — до 15 листопада (тобто останній день сплати 14 листопада), розмір авансового внеску з ПДФО визначається на рівні 100% від суми ПДФО за ІІІ квартал.

Тобто значення рядків 03 та 08 додатку 5 до розділу III декларації «Розрахунок податкових зобов’язань з податку на доходи фізичних осіб, отриманих фізичною особою-підприємцем від провадження господарської діяльності» будуть однаковими.

Сплачений авансовий внесок з ПДФО буде враховано при остаточному розрахунку ПДФО у річній декларації. Якщо виявиться, що ПДФО сплачено надмірно, така сума підлягатиме зарахуванню в рахунок майбутніх платежів з ПДФО або поверненню ФОП за його заявою.

Якщо при переході на загальну систему оподаткування ФОП не зареєструвався платником ПДВ, подавати декларацію з ПДВ йому не потрібно.

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл