Виплата дивідендів платником ФСП юридичній особі

19

ПРОБЛЕМА

За підсумками І півріччя було прийнято рішення про виплату дивідендів засновникові — юридичній особі. Як правильно нарахувати і виплатити дивіденди: чи треба утримати ПДФО (і в якому розмірі) із суми нарахованих дивідендів, якщо підприємство є платником фіксованого сільгоспподатку?

РІШЕННЯ

Підприємству — платникові ФСП не потрібно утримувати ПДФО при виплаті дивідендів юридичній особі.

Почнемо з того, що виплата дивідендів відбувається за наявності прибутку, розрахованого за правилами бухгалтерського обліку (пп. 14.1.49 Податкового кодексу України; ПК).

Рішення про виплату оформлюється протоколом загальних зборів учасників (акціонерів), голосуванням простої більшості, на яких повинні бути присутні учасники, що мають більш ніж 60% усіх голосів (ст. 41, 60 Закону України «Про господарські товариства» від 19.09.1991 № 1576-ХІІ).

У рішенні необхідно зазначити: суму дивідендів, термін їх виплати, а також форму виплати (грошова, товарами тощо) і місце виплати. На підставі рішення рекомендуємо видати наказ керівника, що зобов’язує бухгалтерію нарахувати і виплатити дивіденди учасникам.

Зазначимо, що підприємства — платники ФСП звільнено від сплати авансового внеску на прибуток (пп. 153.3.2 ПК).

При отриманні дивідендів від підприємства — платника ФСП одержувач — юридична особа (якщо він є платником податку на прибуток) зобов’язаний включити суму отриманих дивідендів в дохід.

Дохід, отриманий фізичною особою у вигляді дивідендів, включається до його загального оподатковуваного доходу (пп. 164.2.8 ПК). Дивіденди остаточно оподатковуються ПДФО підприємством під час їх нарахування фізичній особі за ставкою 5% (п. 167.2, пп. 170.5.4 ПК).

Підготовлено членами Експертної ради системи «Expertus: Податки»Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Oops!.. Але публікацію можуть бачити лише зареєстровані користувачіПриділіть лише 30 секунд реєстрації – і читатимете статті, актуальні запитання та відповіді на них


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль