Оподаткування перехідних виплат за лікарняним листком

103

ПРОБЛЕМА

Працівник перебував на лікарняному з 26.09 по 12.10. Суму за лікарняним листком було нараховано в жовтні і виплачено 01.11. Сума за вересень (за рахунок підприємства) — 88,20 грн., за жовтень (за рахунок ФСС з ТВП) — 176,40 грн. ПДФО не утримано. Коли і під якими кодами суму лікарняних підприємство має відобразити у податковому розрахунку №1ДФ?

РІШЕННЯ

Відповідно до підпункту 165.1.1 Податкового кодексу України (ПК) виплати, пов’язані з тимчасовою втратою працездатності, включаються до складу місячного оподатковуваного доходу платника податку.

ДПА у своєму листі від 15.04.2011 № 4636/5/17-0716 зазначає, що виплати за листками непрацездатності за рахунок коштів ФСС з ТВП з метою оподаткування податком на доходи фізичних осіб (ПДФО) прирівнюються до заробітної плати і оподатковуються під час їх нарахування з урахуванням норм пункту 164.6 ПК.

Отже, підприємство із суми допомоги по тимчасовій непрацездатності, нарахованої за розрахунковою відомістю у жовтні в розмірі 264,60 грн., повинно утримати (нарахувати) податок із суми такого доходу за рахунок працівника, використовуючи ставки податку, встановлені пунктом 167.1 ПК, і сплатити (перерахувати) до бюджету податок під час виплати вказаного доходу, тобто 01.11.

При цьому згідно з підпунктом 169.4.1 ПК для правильного розрахунку ПДФО при нарахуванні перехідних виплат для обчислення податку такі доходи (їх частина) відносяться до відповідних податкових періодів їх нарахування.

Таким чином, враховуючи, що допомога по тимчасовій непрацездатності для цілей оподаткування ПДФО є складовою заробітної плати, то сума допомоги буде відображена з ознакою доходу «101» у Податковому розрахунку № 1ДФ за IV квартал.

При цьому не потрібно суму допомоги розподіляти на частини, що сплачуються за рахунок підприємства та за рахунок ФСС з ТВП, не потрібно виділяти суму допомоги із заробітної плати, а також не потрібно (якщо це перехідна виплата) розподіляти на частини відповідних податкових періодів, на які вона припадає.

Підготовлено членами Експертної ради системи «Expertus: Податки»Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Oops!.. Але публікацію можуть бачити лише зареєстровані користувачіПриділіть лише 30 секунд реєстрації – і читатимете статті, актуальні запитання та відповіді на них


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль