text
Головбух

Який порядок існує щодо утримання ПДФО при виплаті лікарняних за декілька місяців

  • 1 грудня 2014
  • 27

ПРОБЛЕМА

Працівник підприємства перебував два місяці на лікарняному. Суму лікарняних нараховано йому в місяці виходу на роботу. Сума лікарняних і зарплата за місяць, в якому вийшов на роботу працівник перевищує граничний розмір доходу , що дає право на податкову соціальну пільгу. Як визначається в даному випадку згідно чинного законодавства право на пільгу працівника та з якого доходу її нараховувати?

РІШЕННЯ

Відповідно до норм статті 167 Податкового кодексу України (ПК) право на пільгу існує в платника податку на доходи, який відповідає вимогам вищезазначеної статті.

Разом з тим, слід зауважити, що згідно із пунктом 167.1 ПК ставка податку становить 15% бази оподаткування щодо доходів, нарахованих (виплачених, наданих) (крім випадків, визначених у п. 167.2–167.5 цієї статті), у тому числі, але не виключно у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які нараховуються (виплачуються, надаються) платнику у зв'язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами; виграшу в державну та недержавну грошову лотерею, виграш гравця (учасника), отриманий від організатора азартної гри.

Якщо база оподаткування, яка визначена з урахуванням норм пункту 164.6 ПК щодо доходів, зазначених в абзаці першому цього пункту, в календарному місяці перевищує десятикратний розмір мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного податкового року, до суми такого перевищення застосовується ставка 17%.

Тобто, лікарняні враховуються при визначенні граничного розміру доходу, що дає право на податкову соціальну пільгу.

Згідно із підпунктом 169.4.1 ПК податкова соціальна пільга застосовується до доходу, нарахованого на користь платника податку протягом звітного податкового місяця як заробітна плата (інші прирівняні до неї відповідно до законодавства виплати, компенсації та винагороди), якщо його розмір не перевищує суми, що дорівнює розміру місячного прожиткового мінімуму, діючого для працездатної особи на 1 січня звітного податкового року, помноженого на 1,4 та округленого до найближчих 10 гривень.

Якщо платник податку отримує доходи у вигляді заробітної плати за період її збереження згідно із законодавством, у тому числі за час відпустки або перебування платника податку на лікарняному, то з метою визначення граничної суми доходу, що дає право на отримання податкової соціальної пільги, та в інших випадках їх оподаткування, такі доходи (їх частина) відносяться до відповідних податкових періодів їх нарахування.

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах