Головбух

Чи оподатковується ПДФО добровільне страхування працівників, здійснене за рахунок підприємства

  • 1 грудня 2014
  • 142

ПРОБЛЕМА

Підприємство уклало договір добровільного страхування працівників від нещасних випадків зі страховою компанією та перерахувало їй суму в розмірі 1680 грн. за 18 працівників. Чи включається ця сума до фонду оплати праці та як оподатковується?

РІШЕННЯ

Відповідно до підпункту «в» підпункту 164.2.16 Податкового кодексу України (ПК) не включається до оподатковуваного доходу платника сума, що сплачується роботодавцем-резидентом за свій рахунок за договорами довгострокового страхування життя або недержавного пенсійного забезпечення платника податку, якщо така сума не перевищує 15 відсотків нарахованої цим роботодавцем суми заробітної плати платнику податку протягом кожного звітного податкового місяця, за який вноситься страховий платіж (страховий внесок, страхова премія), але не більш як п’яти розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на відповідний рік, у розрахунку за місяць за сукупністю таких внесків.

У даному випадку підприємство перерахувало страховій компанії одноразово суму за договором добровільного страхування працівників від нещасних випадків. Тому при дотриманні вимог підпункту «в» підпункту 164.2.16 ПК суму 93,33 грн. (1680 ÷ 18) потрібно включити до місячного оподатковуваного доходу кожного працівника.

На підставі підпункту 2.3.4 Інструкції зі статистики заробітної плати, затвердженої наказом Державного комітету статистики України від 13.01.2004 № 5, витрати в розмірі страхових внесків підприємств (крім внесків підприємств згідно з договорами добровільного медичного та пенсійного страхування працівників і членів їх сімей) в інтересах працівників, пов’язаних з добровільним особистим страхуванням, будуть віднесені до Фонду заробітної плати як виплата соціального характеру у грошовій формі. Тому працівники мають право на податкову соціальну пільгу, якщо загальний місячний дохід у 2012 році не перевищує 1500 грн. (разом із сумою виплат соціального характеру).

Суми включаються до фонду оплати праці в тому місяці, коли здійснюється перерахунок страхової компанії. До складу податкових витрат перерахована сума не включається (пп. 140.1.6 ПК).

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл