Чи оподатковується ПДФО добровільне страхування працівників, здійснене за рахунок підприємства

60

ПРОБЛЕМА

Підприємство уклало договір добровільного страхування працівників від нещасних випадків зі страховою компанією та перерахувало їй суму в розмірі 1680 грн. за 18 працівників. Чи включається ця сума до фонду оплати праці та як оподатковується?

РІШЕННЯ

Відповідно до підпункту «в» підпункту 164.2.16 Податкового кодексу України (ПК) не включається до оподатковуваного доходу платника сума, що сплачується роботодавцем-резидентом за свій рахунок за договорами довгострокового страхування життя або недержавного пенсійного забезпечення платника податку, якщо така сума не перевищує 15 відсотків нарахованої цим роботодавцем суми заробітної плати платнику податку протягом кожного звітного податкового місяця, за який вноситься страховий платіж (страховий внесок, страхова премія), але не більш як п’яти розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на відповідний рік, у розрахунку за місяць за сукупністю таких внесків.

У даному випадку підприємство перерахувало страховій компанії одноразово суму за договором добровільного страхування працівників від нещасних випадків. Тому при дотриманні вимог підпункту «в» підпункту 164.2.16 ПК суму 93,33 грн. (1680 ÷ 18) потрібно включити до місячного оподатковуваного доходу кожного працівника.

На підставі підпункту 2.3.4 Інструкції зі статистики заробітної плати, затвердженої наказом Державного комітету статистики України від 13.01.2004 № 5, витрати в розмірі страхових внесків підприємств (крім внесків підприємств згідно з договорами добровільного медичного та пенсійного страхування працівників і членів їх сімей) в інтересах працівників, пов’язаних з добровільним особистим страхуванням, будуть віднесені до Фонду заробітної плати як виплата соціального характеру у грошовій формі. Тому працівники мають право на податкову соціальну пільгу, якщо загальний місячний дохід у 2012 році не перевищує 1500 грн. (разом із сумою виплат соціального характеру).

Суми включаються до фонду оплати праці в тому місяці, коли здійснюється перерахунок страхової компанії. До складу податкових витрат перерахована сума не включається (пп. 140.1.6 ПК).



Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка



© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Реєструйтеся просто зараз

Цікавитесь документами?

Зареєструйтеся та отримайте безлімітний доступ не лише до завантаження файлів у цьому матеріалі, але й до:
форм та зразків для скачування
консультацій експертів
✓ професійних безплатних вебінарів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
У нас багато цікавого!

Так, у нас на порталі також є кошенята. Та загалом ми пишемо про дуже серйозні речі.

Зареєструйтеся та читайте наші статті — це займе лише 1 хвилину. А потім для Вас:
аналіз усіх податкових новацій 
✓ найсвіжіші бухгалтерські новини
✓ а ще дивіться відеозапис вебінару «Оновлена податкова накладна та звітність з ПДВ»

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль