Чи може підприємець на загальній системі включити до витрат вартість придбання автомобіля

26

ПРОБЛЕМА

Підприємець (на загальній системі оподаткування) придбав автомобіль для використання у підприємницькій діяльності. Якщо він в майбутньому буде продавати цей автомобіль, то у нього виникне дохід. Чи може підприємець включити до витрат вартість придбання автомобіля?

РІШЕННЯ

Згідно з пунктом 177.2 Податкового кодексу України (ПК) об’єктом оподаткування доходів, отриманих фізичною особою — підприємцем, що перебуває на загальній системі, є чистий оподатковуваний дохід, тобто різниця між загальним оподатковуваним доходом (виручкою у грошовій та негрошовій формі) і документально підтвердженими витратами, пов’язаними з господарською діяльністю такої фізичної особи — підприємця.

До переліку витрат, безпосередньо пов’язаних з отриманням доходів, на підставі пункту 177.4 ПК, належать документально підтверджені витрати, що включаються до витрат операційної діяльності згідно з розділом III ПК.

Відповідно до пункту 138.2 ПК витрати, які враховуються для визначення об’єкта оподаткування, визнаються на підставі первинних документів, що підтверджують здійснення платником податку витрат, обов’язковість ведення і зберігання яких передбачено правилами ведення бухгалтерського обліку, та інших документів, встановлених розділом II ПК.

Ведення бухгалтерського обліку згідно з пунктом 2 статті 3 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» від 16.07.1999 № 996-ХІV (далі — Закон № 996) є обов’язковим. Але вимога щодо ведення бухобліку поширюється на всіх юросіб, створених відповідно до законодавства України, незалежно від їх організаційно-правових форм і форм власності, а також на суб’єктів підприємницької діяльності, яким відповідно до законодавства надано дозвіл на ведення спрощеного обліку доходів і витрат, та які ведуть бухоблік і подають фінзвітність у порядку, встановленому законодавством про спрощену систему обліку і звітності (cт. 2 Закону № 996).

Законодавством не передбачено ведення бухгалтерського обліку складу витрат виробництва (обігу) та основних засобів чи нематеріальних активів, що підлягають амортизації, для фізосіб-підприємців на загальній системі оподаткування. Таким чином, до складу витрат фізособи-підприємця на загальній системі оподаткування не включається сума амортизації основних засобів.

А згідно з підпунктом 139.1.5 ПК не включаються до складу витрат з метою оподаткування витрати на придбання, виготовлення, будівництво, реконструкцію, модернізацію та інше поліпшення основних засобів та витрати, пов’язані з видобутком корисних копалин, а також з придбанням (виготовленням) нематеріальних активів, які підлягають амортизації згідно зі статтями 144-148 ПК, з урахуванням пунктів 146.11-146.12 ПК та пункту 148.5 ПК.

Отже, на жаль, до складу витрат фізособи-підприємця на загальній системі оподаткування не включається вартість придбаного автомобіля. Такою однозначною є на сьогодні думка податківців.



Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка



© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Реєструйтеся просто зараз

Цікавитесь документами?

Зареєструйтеся та отримайте безлімітний доступ не лише до завантаження файлів у цьому матеріалі, але й до:
форм та зразків для скачування
консультацій експертів
✓ професійних безплатних вебінарів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
У нас багато цікавого!

Так, у нас на порталі також є кошенята. Та загалом ми пишемо про дуже серйозні речі.

Зареєструйтеся та читайте наші статті — це займе лише 1 хвилину. А потім для Вас:
аналіз усіх податкових новацій 
✓ найсвіжіші бухгалтерські новини
✓ а ще дивіться відеозапис вебінару «Оновлена податкова накладна та звітність з ПДВ»

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль