Чи може підприємець на загальній системі включити до витрат вартість придбання автомобіля

31

ПРОБЛЕМА

Підприємець (на загальній системі оподаткування) придбав автомобіль для використання у підприємницькій діяльності. Якщо він в майбутньому буде продавати цей автомобіль, то у нього виникне дохід. Чи може підприємець включити до витрат вартість придбання автомобіля?

РІШЕННЯ

Згідно з пунктом 177.2 Податкового кодексу України (ПК) об’єктом оподаткування доходів, отриманих фізичною особою — підприємцем, що перебуває на загальній системі, є чистий оподатковуваний дохід, тобто різниця між загальним оподатковуваним доходом (виручкою у грошовій та негрошовій формі) і документально підтвердженими витратами, пов’язаними з господарською діяльністю такої фізичної особи — підприємця.

До переліку витрат, безпосередньо пов’язаних з отриманням доходів, на підставі пункту 177.4 ПК, належать документально підтверджені витрати, що включаються до витрат операційної діяльності згідно з розділом III ПК.

Відповідно до пункту 138.2 ПК витрати, які враховуються для визначення об’єкта оподаткування, визнаються на підставі первинних документів, що підтверджують здійснення платником податку витрат, обов’язковість ведення і зберігання яких передбачено правилами ведення бухгалтерського обліку, та інших документів, встановлених розділом II ПК.

Ведення бухгалтерського обліку згідно з пунктом 2 статті 3 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» від 16.07.1999 № 996-ХІV (далі — Закон № 996) є обов’язковим. Але вимога щодо ведення бухобліку поширюється на всіх юросіб, створених відповідно до законодавства України, незалежно від їх організаційно-правових форм і форм власності, а також на суб’єктів підприємницької діяльності, яким відповідно до законодавства надано дозвіл на ведення спрощеного обліку доходів і витрат, та які ведуть бухоблік і подають фінзвітність у порядку, встановленому законодавством про спрощену систему обліку і звітності (cт. 2 Закону № 996).

Законодавством не передбачено ведення бухгалтерського обліку складу витрат виробництва (обігу) та основних засобів чи нематеріальних активів, що підлягають амортизації, для фізосіб-підприємців на загальній системі оподаткування. Таким чином, до складу витрат фізособи-підприємця на загальній системі оподаткування не включається сума амортизації основних засобів.

А згідно з підпунктом 139.1.5 ПК не включаються до складу витрат з метою оподаткування витрати на придбання, виготовлення, будівництво, реконструкцію, модернізацію та інше поліпшення основних засобів та витрати, пов’язані з видобутком корисних копалин, а також з придбанням (виготовленням) нематеріальних активів, які підлягають амортизації згідно зі статтями 144-148 ПК, з урахуванням пунктів 146.11-146.12 ПК та пункту 148.5 ПК.

Отже, на жаль, до складу витрат фізособи-підприємця на загальній системі оподаткування не включається вартість придбаного автомобіля. Такою однозначною є на сьогодні думка податківців.Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Oops!.. Але публікацію можуть бачити лише зареєстровані користувачіПриділіть лише 30 секунд реєстрації – і читатимете статті, актуальні запитання та відповіді на них


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль