text
Головбух

Оподаткування путівок на санаторно-курортне лікування

  • 1 грудня 2014
  • 93

ПРОБЛЕМА

Як оподатковуються путівки, виданні працівникам на санаторно-курортне лікування?

РІШЕННЯ

Застрахованим особам і членам їх сімей передбачається надання за рахунок коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності (ФСС з ТВП) путівок на санаторно-курортне лікування.

Відповідно до Порядку отримання застрахованими особами і членами їх сімей санаторно-курортного лікування, затвердженого постановою Правління ФСС з ТВП від 25.02.2009 № 12 застрахованій особі протягом календарного року може бути виділено лише одну путівку для санаторно-курортного лікування з урахуванням путівки, отриманої до санаторію-профілакторію або до реабілітаційного відділення санаторно-курортного закладу, за винятком отриманої путівки для самостійного санаторно-курортного лікування дитини.

Важно

На підставі особистої заяви застрахованої особи та медичної довідки (ф. № 070/о) комісія (уповноважений) із соціального страхування, що діє на підприємстві, приймає рішення про виділення путівки застрахованій особі.

Путівка видається підприємством на підставі рішення комісії за основним місцем роботи застрахованої особи під час будь-якої відпустки (у т. ч. і під час відпустки без збереження заробітної плати).

Путівка за рахунок коштів ФСС з ТВП не належить до фонду оплати праці, отже, її вартість не включається до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку (пп. 165.1.35 Податкового кодексу України). Єдиний соціальний внесок не утримується і не нараховується на суму такої путівки.

Cума вартості путівки, що видається за рахунок коштів підприємства, включається до фонду оплати праці. ПДФО з вартості путівки обчислюється із застосуванням «натурального» коефіцієнта, враховуючи ставки податку 15% чи 17%. При цьому вартість путівки при оподаткуванні ПДФО не зменшують на суму ЄСВ, адже за нормами Податкового кодексу путівка не є заробітною платою.

Підготовлено членами Експертної ради системи «Expertus: Податки»

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах