Головбух

Утримання із суми дивідендів засновника

  • 1 грудня 2014
  • 63

ПРОБЛЕМА

За рішенням засновників після закінчення кварталу трьом засновникам нараховано дивіденди по 15 000 грн. Які утримання та нарахування потрібно зробити і яку суму на руки отримають засновники?

РІШЕННЯ

Відповідно до підпункту 14.1.49 Податкового кодексу України (ПК) дивіденди — це платіж, що здійснюється юридичною особою — емітентом корпоративних прав чи інвестиційних сертифікатів на користь власника таких корпоративних прав, інвестиційних сертифікатів та інших цінних паперів, що засвідчують право власності інвестора на частку (пай) у майні (активах) емітента, у зв’язку з розподілом частини його прибутку, розрахованого за правилами бухгалтерського обліку.

Із 01.04.2011 відповідно до підпункту 153.3.5 ПК при виплаті дивідендів фізичним особам авансовий внесок з податку на прибуток не справляється. Якщо ж засновник підприємства є юридичною особою, то емітент корпоративних прав, який приймає рішення про виплату дивідендів своїм власникам, нараховує та вносить до бюджету авансовий внесок з податку на прибуток у розмірі ставки, встановленої пунктом 151.1 ПК, нарахованої на суму дивідендів, що фактично виплачуються, без зменшення суми такої виплати на суму такого податку. Зазначений авансовий внесок вноситься до бюджету до/або одночасно з виплатою дивідендів.

Таким чином, якщо засновниками підприємства є фізичними особами, то при нарахуванні та виплаті дивідендів до бюджету слід сплатити тільки ПДФО. Дивіденди, нараховані платнику податку емітентом корпоративних прав — резидентом, що є юридичною особою, оподатковуються за ставкою 5%, крім дивідендів на користь фізичних осіб (у тому числі нерезидентів) за акціями або іншими корпоративними правами, які мають статус привілейованих або інший статус.

Підприємство є податковим агентом під час нарахування дивідендів. Крім того, необхідно відобразити суму дивідендів у податковому розрахунку №1ДФ та подати його у встановлений термін до податкового органу. Дохід у вигляді дивідендів вказується з ознакою «109».

У разі, якщо до складу загального місячного оподатковуваного доходу окрім заробітної плати входять інші види доходів, то слід у першу чергу розглядати питання оподаткування доходів, що входять до складу заробітної плати, а далі формувати оподатковуваний дохід у міру виникнення у платника податку кожного з видів оподатковуваного доходу (на підставі підтвердження факту/дати виникнення доходу первинними документами, зокрема наказами про виплату/надання певних видів доходів).

Законом України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 № 2464-VI не передбачено нараховувати та сплачувати єдиний внесок із суми нарахованих і виплачених дивідендів. Отже, кожен із засновників одержить по 14 250 грн. дивідендів після утримання ПДФО.

Підготовлено експертами Системи «Expertus: Податки»

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл