text
Головбух

Чи може фізична особа — підприємець віднести на витрати сплачену суму ПДВ

  • 1 грудня 2014
  • 28

ПРОБЛЕМА

Приватний підприємець на загальній системі оподаткування — платник ПДВ подав декларацію з ПДВ з позитивним значенням 93 000 грн., сплатив до бюджету суму ПДВ. Чи має право підприємець включити до витрат 93 000 грн.?

РІШЕННЯ

Відповідно до пункту 177.2 Податкового кодексу України (ПК) об’єктом оподаткування доходів, отриманих фізичною особою — підприємцем від провадження господарської діяльності, є чистий оподатковуваний дохід, тобто різниця між загальним оподатковуваним доходом (виручка у грошовій та негрошовій формі) i документально підтвердженими витратами, пов’язаними з господарською діяльністю такої фізичної особи — підприємця.

Згідно з пунктом 177.3 ПК для фізичної особи — підприємця, зареєстрованого платником ПДВ, не включаються до витрат і доходу суми ПДВ, що входять до ціни придбаних або проданих товарів (робіт, послуг).

Крім того, пунктом 177.4 ПК визначено, що до переліку витрат, безпосередньо пов’язаних з отриманням доходів, належать документально підтверджені витрати, що включаються до витрат виробництва (обігу) згідно з розділом ІІІ ПК.

Тобто при формуванні витрат діють такі ж самі норми, що й для юридичних осіб — платників податку на прибуток. Відповідно до підпункту 139.1.6 ПК не включаються до складу витрат суми ПДВ, включеного до ціни товару (робіт, послуг), що придбаваються платником податку для виробничого або невиробничого використання.

Отже, фізичні особи — підприємці, що перебувають на загальній системі оподаткування та зареєстровані платниками ПДВ, не мають права включати до складу витрат суми ПДВ, сплачені до бюджету.

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах