Ставка ПДФО при виплаті минулорічних дивідендів

57

ПРОБЛЕМА

Підприємство — платник єдиного податку IV групи не мало фінансової можливості виплатити дивіденди у 2014 році за 2013 рік. Яка ставка ПДФО застосовується у разі виплати у 2015 році таких дивідендів?

РІШЕННЯ

При виплаті дивідендів у 2014 згідно з вимогами підпункту 170.5.4 Податкового кодексу України (ПК) застосовувалась ставка ПДФО у розмірі 5%.

Починаючи з 01.01.2015, згідно з оновленим підпунктом 170.5.4 ПК за ставкою 5% оподатковуються дивіденди, нараховані резидентами — платниками податку на прибуток (пп. 167.5.2 ПК).

До інших пасивних доходів застосовується ставка ПДФО 20% (пп. 167.5.1 ПК).

Отже, у разі нарахування дивідендів підприємством — платником єдиного податку IV групи застосовується ставка ПДФО у розмірі 20% (збільшена в 4 рази проти 2014 року).

При цьому підпунктом 170.5.4 ПК встановлено, що дивіденди остаточно оподатковуються під час їх нарахування, а не виплати, як було раніше.

З огляду на цю норму, можна припустити, що у разі, якщо дивіденди були нараховані у 2014 році, а виплачені у 2015 році, до таких дивідендів мають застосовуватись старі ставки ПДФО (тобто 5%).

Водночас звертаємо увагу на обмеження щодо сплати ПДФО до бюджету в разі виплати дивідендів, встановлені у підпункті 168.1.5 ПК.

У разі якщо оподатковуваний дохід нараховується, але не виплачується (не надається) платнику податку, то ПДФО підлягає перерахуванню до бюджету податковим агентом не пізніше 30­го числа місяця, що настає за місяцем нарахування.

Враховуючи зазначене, якщо підприємство — платник єдиного податку IV групи нарахувало дивіденди своїм засновниками у 2014 році, але не виплатило їх і при цьому не перерахувало ПДФО до бюджету у вказаний вище термін, не зможе скористатись ставкою ПДФО у розмірі 5% при виплаті дивідендів у 2015 році. У такому разі має застосовуватись ставка ПДФО у розмірі 20%.

Підготовлено членами Експертної ради системи «Expertus: Податки»Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Oops!.. Але публікацію можуть бачити лише зареєстровані користувачіПриділіть лише 30 секунд реєстрації – і читатимете статті, актуальні запитання та відповіді на них


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль