text
Головбух

Ставка ПДФО при виплаті минулорічних дивідендів

  • 9 лютого 2016
  • 57

ПРОБЛЕМА

Підприємство — платник єдиного податку IV групи не мало фінансової можливості виплатити дивіденди у 2014 році за 2013 рік. Яка ставка ПДФО застосовується у разі виплати у 2015 році таких дивідендів?

РІШЕННЯ

При виплаті дивідендів у 2014 згідно з вимогами підпункту 170.5.4 Податкового кодексу України (ПК) застосовувалась ставка ПДФО у розмірі 5%.

Починаючи з 01.01.2015, згідно з оновленим підпунктом 170.5.4 ПК за ставкою 5% оподатковуються дивіденди, нараховані резидентами — платниками податку на прибуток (пп. 167.5.2 ПК).

До інших пасивних доходів застосовується ставка ПДФО 20% (пп. 167.5.1 ПК).

Отже, у разі нарахування дивідендів підприємством — платником єдиного податку IV групи застосовується ставка ПДФО у розмірі 20% (збільшена в 4 рази проти 2014 року).

При цьому підпунктом 170.5.4 ПК встановлено, що дивіденди остаточно оподатковуються під час їх нарахування, а не виплати, як було раніше.

З огляду на цю норму, можна припустити, що у разі, якщо дивіденди були нараховані у 2014 році, а виплачені у 2015 році, до таких дивідендів мають застосовуватись старі ставки ПДФО (тобто 5%).

Водночас звертаємо увагу на обмеження щодо сплати ПДФО до бюджету в разі виплати дивідендів, встановлені у підпункті 168.1.5 ПК.

У разі якщо оподатковуваний дохід нараховується, але не виплачується (не надається) платнику податку, то ПДФО підлягає перерахуванню до бюджету податковим агентом не пізніше 30­го числа місяця, що настає за місяцем нарахування.

Враховуючи зазначене, якщо підприємство — платник єдиного податку IV групи нарахувало дивіденди своїм засновниками у 2014 році, але не виплатило їх і при цьому не перерахувало ПДФО до бюджету у вказаний вище термін, не зможе скористатись ставкою ПДФО у розмірі 5% при виплаті дивідендів у 2015 році. У такому разі має застосовуватись ставка ПДФО у розмірі 20%.

Підготовлено членами Експертної ради системи «Expertus: Податки»

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл