Головбух

Визначення складу витрат підприємця на загальній системі оподаткування — платника ПДВ у податковій декларації

  • 1 грудня 2014
  • 70

ПРОБЛЕМА

Чи включаються до складу витрат підприємця на загальній системі оподаткування — платника ПДВ:

  • податок на доходи фізичних осіб у вигляді авансових внесків;

  • ЄСВ у розмірі 34,7% від чистого доходу підприємця;

  • сума ПДВ, яка підлягає сплаті до бюджету за результатами декларації з ПДВ?

РІШЕННЯ

Особливості оподаткування фізичної особи — підприємця, що перебуває на загальній системі оподаткування, встановлено статтею 177 Податкового кодексу України (ПК).

Авансові внески з податку на доходи фізичних осіб (ПДФО)

Протягом звітного податкового року підприємці сплачують ПДФО авансом, виходячи із суми податку, визначеної ними самостійно у декларації попереднього року чи декларації поточного року (якщо підприємці реєструються вперше або переходять на загальну систему оподаткування зі спрощеної).

Із загальної суми податку до бюджету сплачується по 25% щокварталу (до 15 березня, до 15 травня, до 15 серпня та до 15 листопада). Остаточний розрахунок податку наводиться у річній податковій декларації з урахуванням сплачених авансових внесків. При цьому, якщо сплачена авансом протягом року сума ПДФО перевищує визначену у річній декларації, таке перевищення зараховують у рахунок майбутніх платежів за цим податком або повертають платнику. Крім того, у разі зменшення суми отриманого доходу за попередній календарний квартал поточного року більше ніж на 20%, у порівнянні з розрахунковою очікуваною сумою доходу на такий квартал, підприємець має право зменшити суму авансового платежу, що підлягає сплаті у наступний строк, пропорційно зменшенню суми зазначеного доходу (п. 177.5 ПК).

Таким чином, авансові платежі з ПДФО, внесені до бюджету протягом року, зменшують розмір податку при остаточному його розрахунку у річній податковій декларації. Врахування їх у складі витрат призведе до заниження об’єкта оподаткування. Тому авансові внески з ПДФО не включаються до складу витрат.

Відповідно до пункту 177.4 ПК до переліку витрат, безпосередньо пов’язаних з отриманням доходів підприємців, належать документально підтверджені витрати, що включаються до витрат операційної діяльності згідно з розділом III Податкового кодексу. Зокрема згідно з підпунктом «в» підпункту 138.10.4 ПК інші витрати операційної діяльності, пов’язані з господарською діяльністю, включають нараховані суми єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Пунктом 177.4 ПК визначено, що до переліку витрат, безпосередньо пов’язаних з отриманням доходів, належать документально підтверджені витрати, що включаються до витрат виробництва (обігу) згідно з розділом ІІІ ПК.

При формуванні витрат діють такі ж самі норми, що й для юридичних осіб — платників податку на прибуток. У розрахунку податкових зобов’язань з податку на доходи фізичних осіб, отриманих фізичною особою — підприємцем від провадження господарської діяльності (додаток 5 до податкової декларації про майновий стан і доходи, затвердженої наказом МДЗ від 11.12.2013 № 793), не передбачено включення ПДВ, сплаченого до бюджету підприємцем — платником податку.

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл