Визначення складу витрат підприємця на загальній системі оподаткування — платника ПДВ у податковій декларації

60

ПРОБЛЕМА

Чи включаються до складу витрат підприємця на загальній системі оподаткування — платника ПДВ:

  • податок на доходи фізичних осіб у вигляді авансових внесків;

  • ЄСВ у розмірі 34,7% від чистого доходу підприємця;

  • сума ПДВ, яка підлягає сплаті до бюджету за результатами декларації з ПДВ?

РІШЕННЯ

Особливості оподаткування фізичної особи — підприємця, що перебуває на загальній системі оподаткування, встановлено статтею 177 Податкового кодексу України (ПК).

Авансові внески з податку на доходи фізичних осіб (ПДФО)

Протягом звітного податкового року підприємці сплачують ПДФО авансом, виходячи із суми податку, визначеної ними самостійно у декларації попереднього року чи декларації поточного року (якщо підприємці реєструються вперше або переходять на загальну систему оподаткування зі спрощеної).

Із загальної суми податку до бюджету сплачується по 25% щокварталу (до 15 березня, до 15 травня, до 15 серпня та до 15 листопада). Остаточний розрахунок податку наводиться у річній податковій декларації з урахуванням сплачених авансових внесків. При цьому, якщо сплачена авансом протягом року сума ПДФО перевищує визначену у річній декларації, таке перевищення зараховують у рахунок майбутніх платежів за цим податком або повертають платнику. Крім того, у разі зменшення суми отриманого доходу за попередній календарний квартал поточного року більше ніж на 20%, у порівнянні з розрахунковою очікуваною сумою доходу на такий квартал, підприємець має право зменшити суму авансового платежу, що підлягає сплаті у наступний строк, пропорційно зменшенню суми зазначеного доходу (п. 177.5 ПК).

Таким чином, авансові платежі з ПДФО, внесені до бюджету протягом року, зменшують розмір податку при остаточному його розрахунку у річній податковій декларації. Врахування їх у складі витрат призведе до заниження об’єкта оподаткування. Тому авансові внески з ПДФО не включаються до складу витрат.

Відповідно до пункту 177.4 ПК до переліку витрат, безпосередньо пов’язаних з отриманням доходів підприємців, належать документально підтверджені витрати, що включаються до витрат операційної діяльності згідно з розділом III Податкового кодексу. Зокрема згідно з підпунктом «в» підпункту 138.10.4 ПК інші витрати операційної діяльності, пов’язані з господарською діяльністю, включають нараховані суми єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Пунктом 177.4 ПК визначено, що до переліку витрат, безпосередньо пов’язаних з отриманням доходів, належать документально підтверджені витрати, що включаються до витрат виробництва (обігу) згідно з розділом ІІІ ПК.

При формуванні витрат діють такі ж самі норми, що й для юридичних осіб — платників податку на прибуток. У розрахунку податкових зобов’язань з податку на доходи фізичних осіб, отриманих фізичною особою — підприємцем від провадження господарської діяльності (додаток 5 до податкової декларації про майновий стан і доходи, затвердженої наказом МДЗ від 11.12.2013 № 793), не передбачено включення ПДВ, сплаченого до бюджету підприємцем — платником податку.



Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією



© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо



У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Oops!.. Але публікацію можуть бачити лише зареєстровані користувачі



Приділіть лише 30 секунд реєстрації – і читатимете статті, актуальні запитання та відповіді на них


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль