Розмір доходу та право на застосування податкової соціальної пільги

42

ПРОБЛЕМА

Розлучена жінка має 2-х дітей. Який розмір її доходу дає право на застосування податкової соціальної пільги?

РІШЕННЯ

Відповідно до підпункту 169.4.1 Податкового кодексу України (ПК) податкова соціальна пільга (ПСП) застосовується до доходу, якщо його розмір не перевищує суми, що дорівнює розміру місячного прожиткового мінімуму, діючого для працездатної особи на 1 січня звітного податкового року, помноженого на 1,4 та округленого до найближчих 10 гривень.

Враховуючи, що місячний прожитковий мінімум для працездатної особи на 01.01.2013 затверджено в розмірі 1147 грн., то розмір заробітної плати, в межах якої особа має право на ПСП, становитиме 1610 грн.

При цьому, якщо розлучена жінка, яка має 2-х дітей, хоче скористатися ПСП для одинокої матері, то граничний розмір доходу, який дає право на отримання ПСП, визначається як добуток визначеної вище суми та відповідної кількості дітей (1610 × 2 = 3220 грн.), тобто збільшений вдвічі.

Припустимо, що розлучена жінка має саме такий розмір заробітної плати, тоді вона матиме право на застосування ПСП до місячного доходу у сумі 1720,5 грн. (573,5 × 150% × 2). На цю суму зменшується сума місячного оподатковуваного доходу, а різницю в сумі 1499,5 грн. (3220 – 1720,5) оподатковують ПДФО. А ось якщо зарплата буде більшою за встановлену межу, то платник податку взагалі втрачає право на застосування ПСП.

Таким чином, у 2013 році розлучена жінка має право на ПСП на двох дітей у розмірі 1720,50 грн. за умови, якщо її місячний дохід не перевищуватиме 3220 грн.



Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією



© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо



У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Oops!.. Але публікацію можуть бачити лише зареєстровані користувачі



Приділіть лише 30 секунд реєстрації – і читатимете статті, актуальні запитання та відповіді на них


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль