Головбух

Розмір доходу та право на застосування податкової соціальної пільги

  • 1 грудня 2014
  • 51

ПРОБЛЕМА

Розлучена жінка має 2-х дітей. Який розмір її доходу дає право на застосування податкової соціальної пільги?

РІШЕННЯ

Відповідно до підпункту 169.4.1 Податкового кодексу України (ПК) податкова соціальна пільга (ПСП) застосовується до доходу, якщо його розмір не перевищує суми, що дорівнює розміру місячного прожиткового мінімуму, діючого для працездатної особи на 1 січня звітного податкового року, помноженого на 1,4 та округленого до найближчих 10 гривень.

Враховуючи, що місячний прожитковий мінімум для працездатної особи на 01.01.2013 затверджено в розмірі 1147 грн., то розмір заробітної плати, в межах якої особа має право на ПСП, становитиме 1610 грн.

При цьому, якщо розлучена жінка, яка має 2-х дітей, хоче скористатися ПСП для одинокої матері, то граничний розмір доходу, який дає право на отримання ПСП, визначається як добуток визначеної вище суми та відповідної кількості дітей (1610 × 2 = 3220 грн.), тобто збільшений вдвічі.

Припустимо, що розлучена жінка має саме такий розмір заробітної плати, тоді вона матиме право на застосування ПСП до місячного доходу у сумі 1720,5 грн. (573,5 × 150% × 2). На цю суму зменшується сума місячного оподатковуваного доходу, а різницю в сумі 1499,5 грн. (3220 – 1720,5) оподатковують ПДФО. А ось якщо зарплата буде більшою за встановлену межу, то платник податку взагалі втрачає право на застосування ПСП.

Таким чином, у 2013 році розлучена жінка має право на ПСП на двох дітей у розмірі 1720,50 грн. за умови, якщо її місячний дохід не перевищуватиме 3220 грн.

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл