Головбух

Застосування податкової соціальної пільги до допомоги по тимчасовій непрацездатності

  • 1 грудня 2014
  • 38

ПРОБЛЕМА

Чи застосовується податкова соціальна пільга до допомоги по тимчасовій непрацездатності?

РІШЕННЯ

Відповідно до підпункту 169.4.1 Податкового кодексу України (ПК) податкова соціальна пільга застосовується до доходу, нарахованого на користь платника податку як заробітна плата (інші прирівняні до неї відповідно до законодавства виплати, компенсації та винагороди).

Визначення заробітної плати наведено в підпункті 14.1.48 ПК, а саме: заробітна плата для цілей розділу IV ПК — основна і додаткова заробітна плата, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, які виплачуються (надаються) платнику податку, що знаходиться у трудових відносинах з роботодавцем згідно із законом.

Пунктом 1 статті 35 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності і витратами, обумовленими народженням та похованням» від 18.01.2001 № 2240-III встановлено, що допомога по тимчасовій непрацездатності надається застрахованій особі у формі матеріального забезпечення, яке повністю або частково компенсує втрату заробітної плати (доходу), у разі настання у нього одного зі страхових випадків, визначених цією статтею.

Враховуючи наведені норми, зазначимо, що виплати за листками непрацездатності (оплата перших п'яти днів тимчасової непрацездатності за рахунок коштів роботодавця та допомога по тимчасовій непрацездатності за рахунок ФСС з ТВП) в цілях оподаткування ПДФО прирівнюються до заробітної плати та враховуються при визначенні граничної суми доходу, що надає право на отримання податкової соціальної пільги.

Така точка зору викладена й у листі ДПАУ від 19.01.2011 № 697/6/17-0715.

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл