Головбух

Оподатковуємо дохід засновників, отриманий при розподілі чистого прибутку

  • 9 лютого 2016
  • 33

ПРОБЛЕМА

Чи потрібно оподатковувати ПДФО дохід, отриманий фізичними особами — засновниками юрособи (пропорційно їх часткам у статутному фонді) внаслідок розподілу чистого прибутку, який залишився після сплати всіх податків?

РІШЕННЯ

Так, потрібно.

Відповідно до абзацу третього частини 1 статті 88 Господарського кодексу України учасники товариства мають право брати участь у розподілі прибутку та отримувати його частку (дивіденди).

Порядок оподаткування дивідендів податком з доходів фізичних осіб (ПДФО) наведено в пункті 170.5 Податкового кодексу України (ПК).

Важно

При цьому податковим агентом виступає юрособа, яка здійснює нарахування (виплату) дивідендів.

Ставка податку складає 5% (для дивідендів по акціях та корпоративних правах, нарахованих резидентами — платниками податку на прибуток підприємств) або 20% (для дивідендів по акціях та/або інвестиційних сертифікатах, що виплачуються інститутами спільного інвестування).

Проте нараховані дивіденди на користь фізосіб (у т. ч. нерезидентів) за акціями або іншими корпоративними правами, які мають статус привілейованих або інший статус, що передбачає виплату фіксованого розміру дивідендів чи суми, яка є більшою за суму виплат, розраховану на будь-яку іншу акцію (корпоративне право), емітовану таким платником податку, з метою оподаткування прирівнюються до виплати заробітної плати з відповідним оподаткуванням (пп. 170.5.3 ПК).

Остаточне оподаткування дивідендів відбувається під час їх виплати за їх рахунок. Тобто при виплаті дивідендів податковий агент має утримати суму ПДФО.

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл