Оподатковуємо дохід засновників, отриманий при розподілі чистого прибутку

27

ПРОБЛЕМА

Чи потрібно оподатковувати ПДФО дохід, отриманий фізичними особами — засновниками юрособи (пропорційно їх часткам у статутному фонді) внаслідок розподілу чистого прибутку, який залишився після сплати всіх податків?

РІШЕННЯ

Так, потрібно.

Відповідно до абзацу третього частини 1 статті 88 Господарського кодексу України учасники товариства мають право брати участь у розподілі прибутку та отримувати його частку (дивіденди).

Порядок оподаткування дивідендів податком з доходів фізичних осіб (ПДФО) наведено в пункті 170.5 Податкового кодексу України (ПК).

Важно

При цьому податковим агентом виступає юрособа, яка здійснює нарахування (виплату) дивідендів.

Ставка податку складає 5% (для дивідендів по акціях та корпоративних правах, нарахованих резидентами — платниками податку на прибуток підприємств) або 20% (для дивідендів по акціях та/або інвестиційних сертифікатах, що виплачуються інститутами спільного інвестування).

Проте нараховані дивіденди на користь фізосіб (у т. ч. нерезидентів) за акціями або іншими корпоративними правами, які мають статус привілейованих або інший статус, що передбачає виплату фіксованого розміру дивідендів чи суми, яка є більшою за суму виплат, розраховану на будь-яку іншу акцію (корпоративне право), емітовану таким платником податку, з метою оподаткування прирівнюються до виплати заробітної плати з відповідним оподаткуванням (пп. 170.5.3 ПК).

Остаточне оподаткування дивідендів відбувається під час їх виплати за їх рахунок. Тобто при виплаті дивідендів податковий агент має утримати суму ПДФО.



Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка



© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Реєструйтеся просто зараз

Цікавитесь документами?

Зареєструйтеся та отримайте безлімітний доступ не лише до завантаження файлів у цьому матеріалі, але й до:
форм та зразків для скачування
консультацій експертів
✓ професійних безплатних вебінарів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
У нас багато цікавого!

Так, у нас на порталі також є кошенята. Та загалом ми пишемо про дуже серйозні речі.

Зареєструйтеся та читайте наші статті — це займе лише 1 хвилину. А потім для Вас:
аналіз усіх податкових новацій 
✓ найсвіжіші бухгалтерські новини
✓ а ще дивіться відеозапис вебінару «Оновлена податкова накладна та звітність з ПДВ»

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль