Головбух

Коли визнавати витрати підприємцю на загальній системі оподаткування при отриманні товару від постачальника

  • 1 грудня 2014
  • 38

ПРОБЛЕМА

Підприємець на загальній системі оподаткування — платник ПДВ отримав товар від свого постачальника з ПДВ, є первинні документи. Але він не сплатив ПДВ. Чи може такий підприємець включити суму постачання товару без ПДВ у витрати, чи лише після оплати товару?

РІШЕННЯ

Відповідно до пункту 177.2 Податкового кодексу України (ПК) об’єктом оподаткування ПДФО доходів, отриманих фізичною особою — підприємцем на загальній системі оподаткування від провадження господарської діяльності, є чистий оподатковуваний дохід, тобто різниця між загальним оподатковуваним доходом (виручка у грошовій та негрошовій формі) і документально підтвердженими витратами, пов’язаними з господарською діяльністю такої фізичної особи — підприємця.

До переліку витрат, безпосередньо пов’язаних з отриманням доходів, належать документально підтверджені витрати, що включаються до витрат операційної діяльності згідно з розділом III ПК (п. 177.4 ПК).

Отже, фізичні особи — підприємці, які працюють на загальній системі оподаткування, мають право відображати витрати з придбання товарів лише в момент отримання доходу з операції, для якої такі товари були придбані. Інакше кажучи, є дохід — є витрати, немає доходу — немає витрат.

Підготовлено експертами Системи «Expertus: Податки»

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл