text
Головбух

Зменшення суми ПДФО у підприємця на вартості торгового патента

  • 1 грудня 2014
  • 30

ПРОБЛЕМА

Чи зменьшується на суму вартості торгового патенту податквове зобов’язання з ПДФО приватного підприємця на загальній системі оподаткування?

РІШЕННЯ

Відповідно до підпункту 177.5.3 Податкового кодексу України (ПК) остаточний розрахунок податку на доходи фізичних осіб (ПДФО) за звітний податковий рік здійснюється підприємцем самостійно згідно з даними, зазначеними ним у річній податковій декларації.

Саме у цій декларації враховуються як сплачені підприємцем протягом року авансові суми ПДФО, так і збір за провадження деяких видів підприємницької діяльності (за умови документального підтвердження факту їх сплати).

Отже, сплачена протягом року сума збору за провадження деяких видів підприємницької діяльності не включається до витрат підприємця. Ця сума зараховується підприємцю при проведенні остаточного розрахунку та зменшує його зобов’язання з ПДФО за звітний податковий рік.

Підготовлено експертами Системи «Expertus: Податки»

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл