Головбух

Приймання на роботу нового працівника фізособою-підприємцем

  • 1 грудня 2014
  • 36

ПРОБЛЕМА

Фізична особа — підприємець приймає на роботу нового працівника. У яких фондах соціального страхування потрібно зареєструвати дану подію?

РІШЕННЯ

Перш за все потрібно зареєструвати трудовий договір у державній службі зайнятості за місцем проживання фізособи-підприємця.

Форма трудового договору та порядок його реєстрації затверджені наказом Міністерства соціальної політики від 08.06.2001 № 260. Укладений у письмовій формі трудовий договір між працівником і фізичною особою у трьох примірниках фізична особа повинна подати на реєстрацію до державної служби зайнятості за місцем свого проживання у тижневий строк з моменту фактичного допущення працівника до роботи.

Державна служба зайнятості інформує Пенсійний фонд про реєстрацію трудового договору між фізособою-підприємцем та працівником не пізніше наступного робочого дня після її проведення.

Працівники є застрахованими особами відповідно до законодавства про загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Нагадаємо, що фізособа-підприємець виступатиме податковим агентом з податку на доходи фізичних осіб. Тобто саме їй доведеться утримувати податок, сплачувати його до бюджету та звітувати за ним (пп. 168.1.1, 168.1.2 Податкового кодексу України).

Також звертаємо увагу, що доходи фізичних осіб, з яких сплачується ПДФО, підлягають оподаткуванню військовим збором за ставкою 1,5% (п. 16-1 підрозд. 10 розд. ХХ ПК).

Крім того, фізособа-підприємець має нараховувати, утримувати із зарплати найманого працівника єдиний соціальний внесок, сплачувати його до бюджету.

Зверніть увагу, що при відпрацюванні працівником повного робочого місяця розмір нарахованого єдиного соціального внеску не може бути меншим за мінімальний страховий внесок. Адже базою оподаткування є заробітна плата працівника, яка відповідно до статті 2 КЗпП не може бути нижче встановленої мінімальної заробітної плати.

Підготовлено членами Експертної ради системи «Expertus: Податки»

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл